Wietnam - praca i spełnianie marzeń

Często, kiedy oglądamy przeróżne programy podróżnicze itp. nachodzi nas myśl, jakim cudem w ogóle oni tyle wyjeżdżają? Skąd mają na to fundusze? Otóż warto połączyć naszą wyprawę z nawet najdrobniejszą pracą. Jak to możliwe?

Praca podczas podróży

Jaką pracę możemy wykonywać podróżując? Coś takiego w ogóle jest możliwe? Jak najbardziej! Wystarczy tylko pomyśleć, jakie nasze umiejętności możemy zmienić w pracę. Pomyślmy bowiem nieco szerzej – w końcu w każdym miejscu na świecie poszukiwani są pracownicy służby zdrowia, nauczyciele, księgowi. Co więcej – w takich prężnie rozwijających się krajach jak Wietnam, możemy także spokojnie znaleźć wiele ofert pracy w sektorze IT.

Właśnie Wietnam. To jest na swój sposób całkiem wyjątkowy kraj, ponieważ to właśnie tu znajdziemy naprawdę sporo przeróżnych ofert wolontariatu, szczególnie związanego z nauką języków czy tworzeniem stron internetowych. Na czym polega taki wolontariat? Najczęściej za mniej więcej 3 godziny pracy mamy zapewniony nocleg i wyżywienie. Przy okazji poznajemy bardzo wiele ciekawych osób.

Podróż do Wietnamu

Co jednak takiego ciekawego możemy zobaczyć w Wietnamie? Otóż zdecydowanie jest to bardzo fascynujący kraj. Zacznijmy od samych miast – są one w zmodernizowane i pełnie azjatyckiego zgiełku i hałasu. Jednak nie do końca są one tak bardzo nowoczesne – tutaj bowiem nowoczesność przeplata się z tradycją. W Ho Chi Minh bez problemu znajdziemy jeszcze targi na łodziach, w Da Nang nawiązania do kultury, a w stolicy liczne małe, zatłoczone uliczki.

Do tego dochodzi oczywiście absolutnie zapierająca dech w piersiach przyroda. Wycieczka do Wietnamu to przede wszystkim będą to słynne pola ryżowe na północ od Wietnamu, w rejonie Sapa. Następnie słynna zatoka Ha Long – znana w wielu filmów, m.in. z Piratów z Karaibów. Oczywiście warte uwagi są także przeróżne plaże, szczególnie w rejonie Da Nang. Mało kto zdaje sobie sprawę także z faktu, że we Wietnamie znajdziemy również piękną, nieprzebytą dotąd dżunglę oraz słonie i inne egzotyczne zwierzęta.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here