Antywirus dla firm - jak wybrać najlepszy?

Firmowe programy antywirusowe muszą być skuteczne. Po co komu program, który przepuszcza zakażone pliki lub generuje fałszywe alarmy? W biznesie wystarczająco dużo się dzieje, a kolejne problemy związane z ochroną antywirusową tylko niepotrzebnie zawracają głowę pracownikom. Jak się przed nimi chronić?

Kluczowym elementem antywirusa jest dobry skaner – taki, który jest wystarczająco czuły, by wychwycić pojawiające się w sieci „niespodzianki”, ale jednocześnie na tyle uniwersalny by nie generować fałszywych alarmów. To sytuacje, gdy działanie programu lub plik jest traktowany jako zainfekowany, chociaż wcale tak nie jest. Utrudnia to pracę, bo antywirus blokuje jego działania lub wykonanie.

Działanie antywirusa i jego skuteczność można sprawdzić w niezależnych testach. Wiele instytucji (m.in. AV Comparatives) prowadzi obiektywne badania skuteczności programów antywirusowych, porównując ze sobą uzyskane wyniki.

Te antywirusy, które królują w zestawieniach (mają 100% skuteczności wyłapywanych zagrożeń – np. Avast lub AVG) warto zainstalować w firmie. Oznacza to, że dane poufne będą lepiej chronione, a sieć WiFi, poczta i przeglądarka mają małe szanse na zainfekowanie.

Podstawą prawidłowego funkcjonowania programu antywirusowego w firmie jest więc dobry silnik. To jak działa trudno zweryfikować na etapie kupna, ale można oprzeć się na doświadczeniu i wiedzy firm.

W przypadku komercyjnej wersji antywirusa Avast, przedsiębiorca może liczyć na doświadczenie dwóch niezależnych firm zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Avast i AVG niedawno połączyły swoje siły, a efektem tego jest jeden z najlepszych silników antywirusowych na rynku. Łączy on w sobie najlepsze cechy z obu tych programów, eliminując jednocześnie niedociągnięcia i problemy, które się w nich pojawiały. To on jest siłą napędową Avasta dla firm.

Uzupełnieniem tej ochrony jest baza wirusów – miejsce, gdzie „magazynowane” są informacje o złośliwym oprogramowaniu i sposobach jego działania. Bez niej silnik nie miałby czego analizować.

W Avast dla firm baza powstaje nie tylko na podstawie istniejących i ogólnie znanych zagrożeń. Dzięki ponad 400 milionom użytkowników, którzy przesyłają feedback do Laboratoriów Avast, nawet pojedyncze przypadki infekcji szybko są blokowane. Informacje o nich (w postaci aktualizacji bazy) są przesyłane do wszystkich użytkowników korzystających z programów Avast i AVG.

Zobacz rozwiązania antywirusowe AVAST dla firm

avast

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here