Pozbądź się cieni pod oczami

Podpuchnięte oczy oraz sine lub fioletowe worki pod powiekami to problem, który dotyka miliony osób na całym świecie. To prawda, że niekiedy są one przyczyną poważniejszych kłopotów ze zdrowiem, jednak najczęściej stanowią po prostu defekt estetyczny. Nierzadko są spowodowane przemęczeniem, odwodnieniem, nadużywaniem alkoholu, paleniem papierosów czy brakiem snu. Bywają też objawem odwodnienia lub niedożywienia. W rzadkich przypadkach świadczą o alergii, na przykład na niektóre kosmetyki czy sierść zwierząt. Niezależnie od przyczyny ich powstania, z pewnością interesuje Cię to, jak skutecznie się ich pozbyć.

Popularne sposoby na cienie pod oczami

Cienie pod oczami nierzadko są odzwierciedleniem stylu życiu – aby się ich pozbyć, na samym początku warto wprowadzić do niego nieco zmian. Ważne jest picie odpowiednich ilości wody, spożywanie warzyw i owoców, unikanie żywności przetworzonej oraz alkoholu i papierosów. Ponadto warto zadbać o optymalną ilość snu i ograniczenie stresu. Sińce pod oczami bezpośrednio wynikają z cienkiej skóry, przez którą przebijają się naczynia krwionośne. Aby poprawić wygląd twarzy, warto postawić na kosmetyki wzmacniające i odżywiające skórę – na przykład z witaminą C. Pozytywne efekty mogą też przynieść okłady z ziół, na przykład ziela świetlika lub rumianku. Na ten problem estetyczny stosuje się też kremy, które działają pielęgnująca oraz łagodzą podrażnienia i obrzęki. Ostatecznie można zdecydować się na zamaskowanie sińców pod oczami za pomocą makijażu – przydatny okaże się korektor, a następnie podkład lub puder rozświetlający. Za pomocą tych kosmetyków w zaledwie kilka sekund można zamienić zmęczone spojrzenie na młodsze i zdrowsze.

Postaw na skuteczne zabiegi

Jeżeli domowe sposoby zawodzą, a problem sińców pod oczami spędza Ci sen z powiek, możesz sięgnąć po skuteczniejsze metody. Usuwanie cieni pod oczami Warszawa korzystając z zabiegów medycyny estetycznej cieszy się ogromną popularnością. Dlaczego? Przede wszystkim, dlatego, że pozwalają one poradzić sobie z tym defektem raz na zawsze. Dostępnych jest wiele skutecznych terapii, które traktują ten problem. Przykładem może być laseroterapia – wiązki światła lasera pobudzają komórki do odnowy, co sprawia, że skóra w okolicach oczu staje się silniejsze i jędrniejsza, dzięki czemu prezentuje się zdrowiej. Oprócz metod nieinwazyjnych, możesz zdecydować się na blepharoplatykę, czyli korektę powiek. W trakcie zabiegu chirurg usuwa nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej, dzięki czemu oczy stają się większe, a twarz wygląda młodziej.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here