Zastanawiasz się czy warto wchodzić w bitcoina? Opinie na ten temat są podzielone. Ta popularna kryptowaluta ma zarówno gorących zwolenników, jak i zajadłych przeciwników. Która grupa ma rację? Zamiast rozstrzygania sporu poniżej przedstawiamy „za” i „przeciw” inwestowania w bitcoina.

Dlaczego warto: pozytywne opinie o bitcoinie

Pierwsza i najważniejsza dla wielu osób zaleta bitcoina to możliwość zarobienia dodatkowych pieniędzy. Każdy słyszał o szczęśliwcach, którzy przed dekadą kupili wirtualną monetę za kilka dolarów, by sprzedać ją u szczytu wartości za setki tysięcy dolarów. Taka inwestycja marzy się każdemu, komu po głowie chodzi bitcoin – opinie na ten temat są jednak dość jednogłośne: powtórzenie takiego fenomenu będzie bardzo trudne. Na bitcoinie prawdopodobnie nie pomnożysz już kapitału setki czy tysiące razy, ale wciąż BTC może służyć jako źródło dodatkowego dochodu. Wartość kryptowaluty potrafi wzrosnąć nawet o kilkaset złotych w ciągu kilkunastu minut.

Czasem słyszy się opinie o bitcoinie, że jest to „szemrana” waluta i trzeba na nią uważać. Tymczasem Twoje wirtualne pieniądze będą bezpieczne, jeżeli tylko zadbasz o odpowiednią ochronę. Przyda się dobrze zabezpieczony portfel na kryptowaluty. Zalecamy też ostrożny dobór giełd.

Dużą zaletą bitcoina jest również jego dostępność. Możesz go zdobyć, kiedy tylko chcesz i w takich ilościach jak potrzebujesz – jeżeli tylko nie brakuje Ci pieniędzy na inwestycję. Nie potrzebujesz pośrednictwa żadnego maklera czy banku. Po prostu rejestrujesz się na giełdzie (albo w kantorze) i kupujesz lub sprzedajesz BTC, tak jak uznasz za stosowne.

Dlaczego lepiej nie kupować BTC? Bitcoin – opinie negatywne

Bitcoin niestety nie ma samych zalet. Równie wiele jest wad, które warto wziąć pod uwagę przed zakupem.

Kluczowym minusem bitcoina jest jego nieprzewidywalność i niestabilność. Długoterminowe prognozy dla BTC są praktycznie jak wróżenie z fusów. Początkujący gracze właściwie mogliby zadać sobie następujące pytanie: kasyno czy bitcoin? Opinie te nie są przesadzone, bo dla osoby dopiero rozpoczynającej swoją przygodę z inwestowaniem w kryptowaluty, giełdy BTC są jak ruletka. Gdy zainwestujesz 1000 zł, następnego dnia możesz mieć już 1200 zł lub 800 zł. Jeżeli nie masz opracowanej strategii, wynik Twojej inwestycji jest praktycznie losowy.

Wcześniej wspomnieliśmy o tym, by być ostrożnym podczas zakładania kont na giełdach bitcoin. Opinie, fora, grupy – to źródła informacji, do których warto sięgnąć przed rejestracją. BTC stał się tak popularny, że nie brakuje oszustów próbujących wykorzystać jego potencjał w nieuczciwy sposób. Na mało znanych giełdach zdarzają się wycieki bitcoina i danych osobowych.

Minusem bitcoina z punktu widzenia polskiego inwestora jest również polityka władz naszego kraju, które nie są przychylne kryptowalucie. Zdarzały się już zamknięcia znanych polskich giełd, gdyż KNF uznała je za nielegalne. To zła wiadomość dla osób, które chcą kupić nieco waluty w ramach inwestycji długoterminowej. Niestety, swoje giełdowe konto lepiej regularnie sprawdzać, bo może się okazać, że giełda wejdzie w stan likwidacji i konieczne będzie szybkie wypłacenie całej zainwestowanej kwoty.

Inwestycja w kryptowaluty może się skończyć wielkim sukcesem lub bankructwem. Wiele zależy od twojego podejścia, ale i wiedzy. Przeczytaj historię Karola, który zaczął swoją przygodę od straty wszystkich oszczędności, a później wyciągając wnioski z popełnionych błędów nauczył się jak inwestować w bitcoina – rozsądnie i skutecznie.

[Głosów:304    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here