Inwestycje w apartamenty na wynajem

Inwestowanie w nieruchomości wbrew pozorom nie jest takie proste i oczywiste – dzisiaj nie wystarczy kupić jakikolwiek obiekt, aby liczyć na solidne i stabilne zyski. W niektórych regionach zyski z wynajmu potrafią być naprawdę niewielkie w odniesieniu do ceny zakupu. Dlatego decydując się na inwestycję w mieszkania czy domu, musisz dokładnie ocenić lokalizację, wykończenie i potencjalną rentowność z wynajmu. Chyba że zdecydujesz się na kupno luksusowego apartamentu na wynajem, z umową najmu na 10 lat. Brzmi interesująco?

Dlaczego gotowy apartament na wynajem?

Samodzielne zajmowanie się nieruchomościami nie jest zadaniem dla każdego. Wiele osób co prawda ceni możliwość decydowania o każdym podejmowanym działaniu związanym z posiadanym mieszkaniem czy domem, ale samodzielne poszukiwanie najemców, remontowanie, sprzątanie i pilnowanie bieżących opłat nie dla każdego okazuje się najlepszym rozwiązaniem. W końcu nie każdy inwestuje środki po to, aby dodatkowo poświęcać inwestycji swoją uwagę. Większość osób z oszczędnościami poszukuje raczej sposobu na dochód pasywny – na szczęście jest to możliwe.

Na polskim rynku dostępne są już oferty pozwalające na inwestycje w apartamenty na wynajem w hotelowych resortach, gwarantując przy tym pełną obsługę i całkowicie pasywny dochód. Decydując się na kupno takiej nieruchomości, zachowujesz pełne prawo do decydowania o jej losie – otrzymujesz bowiem księgę wieczystą – zupełnie, jak gdyby to było mieszkanie czy dom, ale nie musisz zajmować się nią osobiście. Taki apartament pozwoli Ci na otrzymywanie 70% dochodów z wynajmu, a pozostałą część otrzyma obsługa hotelu, w zamian za co weźmie na siebie wszystkie sprawy związane z jego utrzymaniem, wynajmowaniem, zapewniając Tobie zupełnie pasywny dochód. Na jakim poziomie? Zazwyczaj jest to od 7 do 9% rocznie tytułem wynajmu, a do tego należy przecież doliczyć wzrost wartości nieruchomości. Nic więc dziwnego, że coraz więcej inwestorów decyduje się na takie nieszablonowe rozwiązanie.

Czy to bezpieczne?

Każdy, kto inwestuje większą sumę, chciałby mieć pewność co do bezpieczeństwa swoich środków. Decydując się na inwestycję w luksusowe apartamenty nad morzem, masz zapewnioną nie tylko pełną kontrolę nad nieruchomością – dzięki oddzielnej księdze wieczystej – ale również umowę najmu na 10 lat, dzięki której masz zapewnione stabilne warunki najmu i przewidywalny zwrot z inwestycji. A jako bonus możesz liczyć na nieograniczony pobyt właścicielski, czyli w istocie darmowe wakacje. To naprawdę jedna z najlepszych opcji na bezpieczne inwestycje!

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here