kalendarz

Bez wątpienia dla wielu z nas rok 2022 jest kolejnym, w którym obiecujemy sobie realizację nowych celów i na którego wykorzystanie mamy mnóstwo planów. Co można zrobić, by udało się rzeczywiście je zrealizować i zaliczyć 2022 do najbardziej udanych okresów w życiu? Jak zadbać o motywację?

Zacznij działać!

Jeśli chcesz się zmotywować do działania, to po prostu przestań o tym myśleć, a zacznij realizować swoje postanowienia. O ile nie jest to projekt wymagający wielu miesięcy przygotowań, to po prostu zacznij już teraz! Myślisz o siłowni? Zapisz się! Chcesz rozpocząć jazdę na rowerze? Kup go! Stawiasz sobie za cel czytać więcej? Kup Kindla i miesięczny abonament na książki i po prostu zacznij czytać.

Odciąganie w czasie realizacji swoich planów powoduje tylko, że zaczną narastać obawy i wątpliwości. Najprawdopodobniej znajdziesz również dziesiątki wymówek, by nie zacząć ich realizować. Dlatego najlepszym wyjściem jest działanie. Tu i teraz.

Nie bój się porażki

Obawa przed popełnieniem błędu może paraliżująco działać na realizację swoich planów. Warto jednak spojrzeć na sprawy z drugiej strony – już samo podjęcie próby jest Twoim małym sukcesem. Zamiast więc przez resztę życia zastanawiać się „co by było, gdyby?”, lepiej spróbować i przekonać się, czy to coś dla Ciebie. I o ile Twoje plany nie są związane z wydaniem ogromnej ilości pieniędzy lub poświęcenia niezliczonych godzin, to przyznanie się przed sobą do porażki, nie powinno być większym problemem. Niezależnie od tego, czy Ci się powiedzie, czy nie, poznasz odpowiedź na to czy to coś dla Ciebie, a z porażki również można wiele się nauczyć – co może przydać się na kolejnych etapach Twojego życia.

Wybierz optymalny czas

Twoje cele wymagają dalekosiężnego planowania? Bywa i tak, dlatego czasem warto wybrać najlepszy moment na ich realizację. Wybierz sobie termin, który pozwoli Ci na pełne zaangażowanie się w rozpoczynane przedsięwzięcie, skorzystaj z pomocy narzędzi do planowania, jak np. księżycowy kalendarz, który pozwoli Ci wybrać optymalną fazę księżyca (i nie tylko) – tak, by zwiększyć szanse na powodzenie.

Oznacz wybrany dzień wyraźnie w kalendarzu i rozpocznij przygotowania. Dołóż wszelkich starań, by był to wyjątkowy dla Ciebie czas – w końcu rozpoczynasz realizację przedsięwzięcia, które może na trwale odmienić Twoje życie! Zacznij działać możliwie jak najszybciej, przestań bać się porażki i mądrze wybierz termin realizacji, a znacznie zwiększysz szanse na to, że Twoje postanowienia (nie tylko noworoczne) rzeczywiście się zrealizują.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here