Lato w mieście - jak w pełni wykorzystać możliwości?

Gdański Teatr Szekspirowski jest jedynym teatrem elżbietańskim w naszym kraju, który posiada oryginalny układ sceny i widowni, który jest odwzorowaniem z czasów autora “Romea i Julii”. Jeśli akurat spędzamy lato w Gdańsku, warto wykorzystać atrakcje, jakie przygotował właśnie Teatr Szekspirowski!

Teatr można codziennie zwiedzać z przewodnikiem. Opowie on o historii, budowie scen i widowni, ciekawostkach, ukrytych w bryle architektonicznej. Natomiast latem, oferta Teatru wygląda już trochę inaczej. Zdecydowanie wyjątkową ofertą są Letnie produkcje szekspirowskie na scenę elżbietańską. Oryginalna scena elżbietańska dostępna jest jedynie w GTS. 

Gdański Teatr Szekspirowski – oferta kulturalna

Cykliczne wydarzenia, na które warto przybyć, to:

  • Sztuki, przygotowane przez teatry z Polski i Europy,
  • Festiwal Szekspirowski. Organizowany we współpracy z Fundacją Theatrum Gedanense nieprzerwanie od 1997 roku. Prezentuje najciekawsze inscenizacje dramatów Szekspira i odbywa się na przełomie lipca i sierpnia.
  • Teatry Europy i Świata, które w trakcie całego sezonu prezentuje do czterech krajów lub obszarów kulturowych. Widzowie mogą przyjrzeć się najciekawszym spektaklom, performance’om, przeglądom filmowym, koncertom, wystawom, prezentacjom sztuk wizualnych. Jak do tej pory zorganizowano m.in: Tydzień Brytyjski, Flamandzki, Niemiecki, Litewski.
  • Teatry Polskie. Założeniem cyklu jest prezentacja repertuaru polskich teatrów, m.in: Teatru Narodowego w Warszawie, Narodowego Starego Teatru im. H. Modrzejewskiej w Krakowie, Teatru Polonia w Warszawie, Teatru im. S. Witkiewicza w Zakopanem a wśród aktorów, którzy wystąpili w trakcie cyklu, wymienić można: Janusza Gajosa, Henryka Talara, Przemysława Bluszcza, Joannę Trzepiecińską.
  • Koncerty w ramach cyklu Scena Odkryć. Ideą Sceny Odkryć jest odkrywanie nowych, niezależnych artystów. Jednak prócz Sceny Odkryć, organizowane są regularne koncerty muzyków, dobrze znanych publiczności, np: Lao Che, Stanisława Celińska, Kazik i kwartet ProForma. Planowane są występy Julii Pietruchy i Pawła Domagały.
[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here