Kreatywne pomysły na firmowe rocznice

Niezależnie od tego, czy działasz od pięciu czy 50 lat, rocznica Twojej firmy jest doskonałą okazją do świętowania. Organizacja rocznicowego przyjęcia biznesowego nie tylko podniesie morale, ale może również zwiększyć świadomość o Twojej firmie w społeczności pracowniczej i poza nią. Zapoznaj się z naszymi wskazówkami dotyczącymi świętowania i promowania rocznicy swojej firmy, aby Ty i Twój zespół mogli w pełni cieszyć się tak ważną chwilą.

Dlaczego warto obchodzić rocznicę biznesową?

Jest to doskonała okazja, by podziękować pracownikom za ich pracę, docenić lojalnych klientów i przyciągnąć nowych, zwrócić uwagę mediów na to wydarzenie, a nawet zebrać pieniądze na cele charytatywne w imieniu Twojej firmy. Niektóre firmy decydują się wykorzystać rocznicę swojego biura, aby również podkreślić czas pracy długoletnich pracowników, którzy pozostali w firmie przez lata. Jeśli nawet to Cię nie przekonuje, oto cztery proste powody, aby uczcić rocznicę swojej firmy:

 1. Podniesienie morale pracowników i zmotywowanie do dalszej pracy.
 2. Obchody rocznicy mogą zwrócić pozytywną uwagę na Twoją firmę Jako doświadczony właściciel firmy nie powinieneś przegapić takiej okazji na pozytywny marketing!
 3. Klienci to uwielbiają! Takie rocznice często wiążą się z dodatkowymi, atrakcyjnymi rabatami i specjalnymi ofertami ze strony firmy.
 4. To łatwy sposób na poprawę reputacji. Czy wiesz, że tylko 44% firm przetrwa pierwsze pięć lat? Jeśli Twoja firma świętuje imponującą rocznicę, taką jak 10, 20 lub 50 lat, klienci wiedzą, że masz silne korzenie zarówno w branży, jak i społeczności.

5 ważnych rocznic

Każda rocznica jest okazją do świętowania i promowania firmy, ale nie wszystkie rocznice są sobie równe! Twój prezent lub uroczystość z okazji pierwszej rocznicy biznesu będzie się różnić np od, powiedzmy, 50. rocznica biznesu. Oto kilka kreatywnych pomysłów na uczczenie pięciu głównych rocznic w życiu Twojej firmy:

Pierwsza rocznica biznesu

Dla każdego właściciela firmy pierwsza rocznica może wydawać się ogromna — bo tak jest! Świętuj swoje 365 dni sukcesu dzięki jednemu z tych pomysłów na obchody rocznicy pracy:

 • Wysyłaj odręcznie napisane podziękowania klientom, partnerom i pracownikom za pomoc w rozwoju firmy.
 • Zaproponuj promocję lub wyprzedaż z okazji rocznicy, na przykład darmowy prezent przy zakupie lub specjalny element menu.
 • Przygotuj pokaz slajdów lub wideo prezentujące zespół Twojej firmy, kluczowe momenty w Twojej historii itp. i udostępnij je w mediach społecznościowych.
 • Podaruj swoim pracownikom przedmiot związany z rocznicą, na przykład butelkę wina z niestandardową etykietą lub markową torbę na laptopa.

20-letnia rocznica biznesu

Dwadzieścia lat to kamień milowy, więc nie bój się go uczcić prezentami lub uroczystościami! Rozważ jeden lub więcej z tych kreatywnych pomysłów na 20-lecie:

 • Księga pamiątkowa z ważnymi momentami, w rozwoju firmy. Ten miły i sentymentalny prezent można zaprojektować i nabyć w takim miejscu jak drukarnia.
 • Przyznaj specjalną nagrodę wszystkim pracownikom, którzy są w firmie od 20 lat.
 • Wyróżnij długoterminowych klientów na imprezie rocznicowej firmy.

25-letnia rocznica biznesu

Całe ćwierć wieku, a Twoja firma wciąż się rozwija. Jeśli szukasz pomysłów na obchody 25-lecia firmy, wypróbuj jeden z tych pomysłów na imprezy rocznicowe, prezenty i promocje firmowe:

 • Zaprojektuj niestandardową przypinkę na 25. rocznicę swojej firmy, którą będą nosić pracownicy.
 • Oferuj 25% zniżki na określone produkty lub usługi na określony czas podczas tygodnia, miesiąca lub roku rocznicy.
 • Zorganizuj galę z okazji 25-lecia i zaproś do udziału byłych i obecnych pracowników. To świetna okazja do rozdania nagród, dzielenia się zdjęciami/filmami i wspomnieniami z 25-letniej działalności Twojej firmy oraz budowania morale.

40-letnia rocznica biznesu

Po 40 latach Twoja firma bez wątpienia wywarła wpływ na Twoją społeczność. Oprócz któregokolwiek z powyższych pomysłów, rozważ następujące pomysły na świętowanie „40 lat w biznesie”:

 • Zaproś burmistrza lub innego lokalnego polityka, aby przemawiał w siedzibie Twojej firmy, aby uczcić Twoją rocznicę. Nie zapomnij zaprosić mediów!
 • Zleć wykonanie muralu, metalowej osi czasu, posągu lub innego znaczącego dzieła sztuki od lokalnego artysty do powieszenia w siedzibie Twojej firmy lub zaprezentowania go w społeczności.

50-letnia rocznica biznesu

50-letnia rocznica biznesu

To jest bardzo ważna rocznica, którą każda firma ma nadzieję osiągnąć. Minęło pół wieku, a Twoja firma wciąż kwitnie! Świętuj z dowolnym z powyższych pomysłów lub wypróbuj te pomysły na obchody 50. rocznicy:

 • Zbieraj wczesne zdjęcia z historii firmy i przerabiaj je na kolaż, mural lub wystawę do holu lub biura firmy.
 • Podziel się z mediami przyszłymi prototypami, aby pokazać swoim klientom i swojej społeczności, co przyniesie następne 50 lat.
 • Weź przykład z Disney World i świętuj swoje 50 lat przez cały rok, w tym specjalne towary, logo i marketing z okazji rocznicy, imprezę (lub imprezy) dla ogółu społeczeństwa, a także jedną lub więcej imprez wewnętrznych, tylko dla pracowników. W końcu to twoja 50. rocznica – dlaczego nie zdecydować się na naprawdę wielkie wydarzenie?
[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here