egzamin z wózków jezdniowych

Jeśli planujesz zostać operatorem wózka jezdniowego, musisz wiedzieć, że droga ta nie jest prosta. Przede wszystkim trzeba znać podstawy prowadzenia pojazdów jezdniowych, budowę, zastosowanie itp. Ponadto, trzeba ukończyć egzamin z wózków jezdniowych. W poniższym artykule omówimy, jak przebiega egzamin z wózków jezdniowych i na co musisz zwrócić uwagę.

Co trzeba wiedzieć o wózkach jezdniowych?

Zanim zaczniesz pracować jako operator wózka jezdniowego, musisz zapoznać się ze wszelkimi szczegółami związanymi z tym pojazdem. Osoba, która chce zostać operatorem wózka jezdniowego musi ukończyć specjalistyczny egzamin teoretyczny i praktyczny. Egzamin z wózków jezdniowych na www.gdbhp.pl to pomoc w postaci próbnego testu, dzięki któremu możesz sprawdzić swoją aktualną wiedzę z tego zakresu.

Chcąc przystąpić do egzaminu, należy najpierw ukończyć specjalistyczny kurs z wózków widłowych. Są to szkolenia teoretyczne i praktyczne z zakresu obsługi wózków widłowych. Specjalistyczne kursy oferują także szkolenia z przepisów bhp i zdrowia publicznego, które są niezbędnym czynnikiem tego zawodu. Warto też podkreślić, że istnieją różne rodzaje wózków jezdniowych, a także zwrócić uwagę na ich typy. Dlaczego? Przede wszystkim należy znać konkretny typ wózka, aby był odpowiednio dopasowany do konkretnego towaru podczas ładunku.

Jak przebiega egzamin z wózków jezdniowych?

Jak już wspomnieliśmy, egzamin na wózek widłowy może składać się z dwóch części. Są to testy teoretyczne i praktyczne. Przy egzaminie teoretycznym, często występują pytania zamknięte, w których należy wybrać prawidłową odpowiedź. Jednakże trzeba mieć na uwadze fakt, że egzaminator może przeprowadzić egzamin w formie ustnej, gdzie tutaj trzeba wykazać się większą wiedzą zakresu wózka widłowego. Mogą się zdarzyć pytania z przepisów bhp, dlatego należy zapoznać się z nimi. Aby mieć uprawnienia do wózka jezdniowego, należy także sukcesywnie zdać egzamin praktyczny. Część praktyczna polega na prawidłowej obsłudze pojazdu jezdniowego, w której wykonywane są różne czynności tj. manewry, nakładanie i odkładanie palet z materiałami, wybór odpowiedniego wózka jezdniowego do konkretnego produktu itp.

Na co zwrócić uwagę podczas egzaminu na wózki jezdniowe?

Gdy już ukończyłeś specjalistyczny kurs na wózki widłowe, pora przystąpić do egzaminu. Powyżej zostały opisane przykłady, jak taki egzamin może zostać przeprowadzony, niemniej jednak należy zwrócić uwagę na pewne aspekty związane z samymi pytaniami. Często są to pytania podchwytliwe tzw. „pytania z haczykami”, które mogą zmylić egzaminowanego. Dlatego należy dokładnie przeczytać pytanie i postarać się udzielić prawidłowej odpowiedzi. Mogą zdarzyć się pytania z przepisów BHP i zdrowia publicznego, dlatego warto zapoznać się z tym zakresem. Taka mała wskazówka: przy części pisemnej, musisz przeczytać wszystkie pytania znajdujące się na teście i rozpocząć od trudnych pytań. Dlaczego? Egzamin teoretyczny w formie pisemnej trwa 1 godzinę. Jeśli zaczniesz od łatwych pytań, to może ci nie starczyć czasu na udzielenie odpowiedzi na trudne pytania.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here