Jakie zastosowanie mają zawiesia łańcuchowe?

Oryginalne zawiesia łańcuchowe mają bardzo wiele zalet, dlatego też w dzisiejszych czasach znalazły szerokie zastosowanie i wiele firm korzysta z ich olbrzymiego potencjału. Zawiesia jak powszechnie wiadomo są niezbędnym sprzętem stosowanym głównie przy różnorodnych urządzeniach dźwignicowych.

Co warto wiedzieć o łańcuchowych zawiesiach?

Zawiesia łańcuchowe mają charakterystyczne cięgna wykonane z wysokiej jakości stali, dzięki czemu można z nich korzystać nawet przez kilka lat. Zawiesia wykorzystywane są przede wszystkim w transporcie, podnoszeniu różnorodnych ładunków i przemyśle ciężkim.

Największymi zaletami zawiesi łańcuchowych jest duża odporność nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale również na ścieranie i niekorzystne temperatury. Łańcuchowe zawiesia zaprojektowane zostały w taki sposób, aby umożliwić pracę nawet na bardzo ostrych krawędziach i łukach podnoszonych ładunków.

Szerokie i różnorodne zastosowanie

Zawiesia łańcuchowe mają wszechstronne zastosowanie, dlatego też można je spotkać nie tylko w firmach dźwigowych, ale również w warsztatach i halach produkcyjnych. Nie można zapominać także o obiektach magazynowych, gdzie niezbędny jest sprawny i bezpieczny rozładunek.

Łańcuchowe zawiesia są bardzo wytrzymałe, dlatego też z ich potencjału można skorzystać nawet w bardzo trudnych warunkach. Sporym atutem zawiesi łańcuchowych jest także to, że można postawić na różne ilości cięgien. Firmy, które w pierwszej kolejności stawiają na niezawodność powinny inwestować właśnie w tego typu rozwiązania.

Jak prawidło używać zawiesi?

Zakupienie profesjonalnych zawiesie łańcuchowych to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważne jest również to, aby odpowiednio się z nimi obchodzić i systematycznie je serwisować. Niestety nawet najlepsze jakościowo zawiesia mogą odmówić posłuszeństwa w najmniej spodziewanym momencie, gdy nie będą użytkowane zgodnie z zaleceniami producenta.

Specjaliści zalecają, aby przeglądy okresowe przeprowadzać przynajmniej raz w roku. Wykonać należy nie tylko szczegółowe oględziny zawiesi, ale również wszelkie niezbędne pomiary i próby obciążenia. Kontrole muszą być przeprowadzone oczywiście zgodnie z przyjętymi normami PN-EN 1492-1+A1:2008, PN-EN 13414-1+A2:2009 oraz PN-91/M-84701.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here