Co warto wiedzieć o analizatorach spalin

Jednymi z najbardziej przydatnych i ułatwiających pracę instalatorów urządzeń są analizatory spalin. Jeżeli jest on odpowiednio sprawny oraz precyzyjny, może być kluczowym w kwestii efektywności pracy. Dzięki analizatorowi spalin pomiary wykonywane przez instalatora będą szybkie, ale również bardzo precyzyjne, a co za tym idzie – wiarygodne, co jest z kolei niezbędne do właściwego ustawienia pracy kotła grzewczego.

Wydajnie i ekonomicznie

Analizatory spalin pomagają zaoszczędzić nie tylko sporo czasu, ale także bezbłędnie dostosować mieszaninę powietrza oraz paliwa, dzięki czemu proces spalania będzie wydajny. Urządzenia te przydają się w codziennej pracy instalatora, więc powinny być dobrane i dostosowane indywidualnie do każdego. Ważnymi elementami, którymi można kierować się przy wyborze analizatora spalin jest jego żywotność oraz zakres pomiarowy cel elektrochemicznych, czyli tak zwanego “serca” analizatora. Właściwy dobór jest decydujący w kwestii tego, czy wyniki pomiarów będą wiarygodne. Wybierając analizator spalin, warto oczywiście dowiedzieć się także tego, czy koszty serwisu oraz kalibracji nie będą zbyt wysokie na naszą kieszeń. Podobnie istotną jest kwestia dostępności oraz ceny częsci zamiennych.

Przykłady analizatorów

Na rynku można znaleźć różne analizatory spalin, na przykład przenośne, charakteryzujące się mocną konstrukcją, dzięki czemu są one naprawdę niezawodnym narzędziem pracy nie tylko instalatora, ale także serwisanta kotłów grzewczych. Co więcej, tego rodzaju analizatory spalin mają zwykle wydłużoną gwarancję oraz istnieje możliwość samodzielnej wymiany. Dzięki analizatorom przenośnym można zmierzyć O2, CO, CO2, NOx oraz oznaczyć takie parametry pracy kotła, jak strata kominowa, ciąg, współczynnik nadmiaru powietrza czy też sprawność oraz wiele innych. Wynik analizy można wydrukować w postaci krótkiego raportu z datą i godziną pomiaru. Innym rodzajem analizatora spalin są te, w których zastosowane zaawansowaną technologię sensorów elektrochemicznych. Mają one funkcję autodiagnostyki stanu technicznego analizatora za pomocą jednego przycisku. Warto wspomieć także o wygodnej wymianie sond pomiarowych z automatycznym ich rozpoznawaniem przez przyrząd.

Analizatory spalin dostępne są w ofercie Pascal s.c.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here