Alfred Szklarski - książki autora

Alfred Szklarski był polskim autorem specjalizującym się w literaturze podróżniczo-przygodowej. Swoje książki kierował do młodych dorosłych. Alfred Szklarski popularyzował wiedzę na temat polskich podróżników i przyrodników. Które książki autora są warte uwagi? Zobacz, Alfred Szklarski – książki autora, które warto przeczytać. 

Alfred Szklarski – poznaj twórczość autora 

Alfred Szklarski urodził się 21 stycznia 1912 roku w Chicago. Zmarł natomiast 9 kwietnia 1992 w Katowicach. Pisarz choć urodził się w Stanach, to swoje życie związał z Polską. Studiował w Szkole Nauk Politycznych na Wydziale Konsularno-Dyplomatycznym w Warszawie. Szklarski zasłynął jako twórca cyklu powieści o Tomku Wilmowskim. Co ciekawe, pisarz publikował nie tylko pod swoim prawdziwym nazwiskiem, ale także pod pseudonimami  Alfred Bronowski, Fred Garland, Aleksander Gruda oraz Alfred Murawski. 

Jak już wiesz, do najbardziej znanej serii należą powieści o Tomku Wilmowskim. Wśród nich znajdziemy tytuły: “Tomek w krainie kangurów”, “Tomek na tropach yeti” czy też “Tomek u źródeł Amazonki”. Bohaterem książek jest syn rewolucjonisty, który stanowczo sprzeciwia się caratowi. Kolejne tomy opowieści przedstawiają nam losy bohatera, w tym jego przygody i próby rozwikłania przeróżnych zagadek.

Pod nazwiskiem Gruda Alfred Szklarski wydał także trzy powieści przygodowe dla dorosłych. Są to ” “Żelazny pazur” (1942), “Krwawe diamenty” (1943) i “Tajemnica grobowca” (1944). Natomiast publikacje, które pisarz wydał jako Alfred Bronowski zostały wycofane z polskich bibliotek i objęte cenzurą. Alfred Szklarski został laureatem wielu prestiżowych nagród literackich i odznaczeń, takich jak “Orle Pióro”, “Order Uśmiechu” oraz Nagroda Prezesa Rady Ministrów za książki skierowane do nastolatków.

Alfred Szklarski – książki autora w ofercie SkupSzop

Choć Alfred Gruda zasłynął książkami młodzieżowymi, to w latach okupacji pod pseudonimem Alfred Murawski opublikował erotyczne powieści dla dorosłych. Są to powieści “Miłość marynarza” i “Piękna nieznajoma”. Od 1957 nakładem wydawnictwa “Śląsk” ukazywały się kolejne powieści z cyklu o Tomku Wilmowskim, a w latach siedemdziesiątych wyszła trylogia “Złoto Gór Czarnych”, którą autor napisał wspólnie z żoną. Pod pseudonimem Alfred Bronowski publikował powieści sensacyjne.

Wiele tytułów autorstwa Alfreda Szklarskiego znajdziesz w ofercie SkupSzop. Jest to internetowy skup książek z bogatą ofertą. Na wirtualnych półkach znajduje się ponad 8000 książek z różnych gatunków. Każdy więc znajdzie coś dla siebie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here