Francuski

Nauka języków obcych wcale nie musi się wiązać z masą nauki oraz poświęcania dużej ilości czasu. Jak wiadomo – języki obce to przyszłość i zawsze nam się przydadzą, niezależnie od tego w jakiej branży pracujemy i co chcemy w życiu robić. Francuski dla początkujących to kurs przygotowany specjalnie dla tych, którzy z francuskim nie mieli dotychczas wiele wspólnego i chcą poznać ten przepiękny język.

Nauka francuskiego to bardzo duży krok naprzód w naszym rozwoju osobistym

Naprawdę warto jest poznawać nowe kultury i języki obce. Jeżeli nie mamy pojęcia jak się zabrać za francuski, udajmy się do szkoły językowej. W obecnych czasach mamy coraz to więcej możliwości zdalnej nauki online. Nie odbiega ona profesjonalizmem od tych zajęć stacjonarnych. Samodzielna nauka francuskiego wcale nie musi być skazana na porażkę. Wystarczy, że się odpowiednio zmotywujemy i będziemy mieć plan na to, w jaki sposób to wykonać. A możliwości jest naprawdę zaskakująco wiele!

W nauce francuskiego mogą nam pomóc seriale. Wystarczy je oglądać po francusku z polskimi napisami. Na początek mogą być to filmy bądź seriale, które już bardzo dobrze znamy. Na przykład Harry Potter, Dziennik Bridget Jones, serial Przyjaciele. Księgarnie językowe oferują nam ponadto książki w obcym języku z tłumaczeniem. Na początku może nam zająć trochę czasu ”przebrnięcie” przez taką książkę, ale im dłużej będziemy pracować, tym o wiele łatwiej będzie nam to przychodzić.

Francuski dla początkujących – co jeszcze powinniśmy na ten temat wiedzieć?

Z pewnością bardzo ważne jest to, żeby uzmysłowić sobie, że lekko nie będzie. Na początku jesteśmy zmotywowani, ale gdy już przychodzą pierwsze większe schody, chcemy się poddać. Nie warto jest być wiecznie początkującą osobą. Dajmy sobie rok, dwa na to, żeby popracować nad sobą i swoimi umiejętnościami.

Jeśli już zdecydujemy się na naukę w grupie to zadbajmy o to, żeby na naszych zajęciach chociaż raz w tygodniu być native speaker czyli osoba, która na co dzień posługuje się francuskim. Pozwoli nam to osłuchać się w danym języku oraz powoli przyzwyczajać do niego. Nauczyciele powinni uczyć swoich kursantów wieloma metodami, ponieważ na każdego działa co innego. Jedna osoba jest słuchaczem a druga wzrokowcem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here