W sieci znajdziesz wiele stron odpowiadających na pytanie o to, w jakie kryptowaluty inwestować w danym roku czy miesiącu. Dane tego rodzaju deaktualizują się bardzo szybko i zalecenia z poprzedniego miesiąca mogą być dziś już nietrafne. Dlatego więc zamiast wskazywać konkretne waluty, zastanówmy się, o czym początkujący inwestor powinien pamiętać, wybierając kryptowaluty dla siebie?

Czy warto inwestować w młode kryptowaluty?

Większość osób, które zastanawiają się w jakie kryptowaluty inwestować, dotarła do informacji na temat początków bitcoina, które dziś obrosły w wiele działających na wyobraźnię historii. To opowieści o tym, jak osoby, które dekadę temu kupiły bitcoina za kilka dolarów, dziś jeżdżą drogimi autami i mieszkają w domach kupionych za środki pochodzące ze sprzedaży pierwszej kryptowaluty. Część z tych historii jest prawdziwa, a scenariusze takie były możliwe dzięki niewiarygodnym wręcz wzrostom wartości bitcoina – wynoszącym setki tysięcy procent.

Młode kryptowalut budzą podobne nadzieje. Wielu inwestorów marzy o tym, by “upolować” kolejny taki fenomen. Wydać 10 złotych na nową walutę i sprzedać ją za parę lat, gdy będzie na szczycie popularności. Niestety jest jeden podstawowy problem z takimi planami – młodych kryptowalut jest bardzo, bardzo dużo.

W jaki kryptowaluty inwestować i jakie w ogóle są dostępne? Okazuje się, że odpowiedzi na oba te pytania są trudne. Nowe waluty krypto pojawiają się gdzieś na świecie dosłownie każdego dnia. Istnieją nawet firmy robiące kryptowaluty na zamówienie i darmowe podręczniki tworzenia kryptowalut krok po kroku.

Które z nich odniosą sukces? Przewidywanie tego jest tak samo trudne jak tworzenie prognozy pogody na kilka lat do przodu. Wskazanie trafnego wyniku graniczy z cudem. Aby nieco zwiększyć prawdopodobieństwo sukcesu, warto postawić na waluty, które wyróżniają się czymś konkretnym – np. zastosowaną technologią, pomysłem na marketing czy renomą twórcy.

Całkiem dobry wynik udało się osiągnąć np. walucie Dogecoin, nawiązującej do psa znanego z memów. Jeżeli pomysł na walutę jest interesujący, istnieje szansa, że zaciekawi ona wielu inwestorów, a co za tym idzie, jej wartość będzie rosnąć (co przyciągnie kolejnych inwestorów itd.).

Polecane kryptowaluty

W sieci przyzwyczailiśmy się już do wszechobecnego marketingu szeptanego. W przypadku kryptowalut trzeba być jednak szczególnie ostrożnym. Dlaczego? Ponieważ, jeśli wiele osób zainwestuje w kryptowalutę, którą posiadasz, szanse na jej (i Twój) sukces rosną. To oznacza, że opłaca Ci się zachęcać innych ludzi do inwestowania właśnie w to rozwiązanie, z którego sam korzystasz. Wielu inwestorów zdaje sobie z tego sprawę, dlatego do wszelkich poleceń w sieci należy podchodzić z dużą ostrożnością.

Jeśli jednak udało Ci się już wybrać kryptowalutę do inwestowania, możesz mieć kłopot z jej znalezieniem. Nowe waluty są dostępne tylko na nielicznych giełdach. Każda giełda ma swój wachlarz walut, którymi można na niej obracać, a większość serwisów daje dostęp jedynie do najbardziej znanych – bitcoina, ethereum czy ripple. Jednocześnie przypominamy, by przed każdym ulokowaniem środków na giełdzie sprawdzić jej wiarygodność.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here