Choć litecoin miał być ulepszoną wersją bitcoina, nic nie wskazuje na to, by przeskoczył lidera. Podczas gdy kurs BTC zalicza jedną hossę za drugą, ceny litecoin osiągnęły względną stagnację. Stabilna waluta nie cieszy się wielkim zainteresowaniem inwestorów, gdyż brak wyraźnych wahań kursu nie wróży szybkiego i spektakularnego zysku. Jeśli od dłuższego czasu nic się w tej kwestii nie dzieje, trudno oczekiwać, że LTC osiągnie wartość porównywalną z bitcoinem. Mimo to eksperci analizujący sieci blockachain wciąż wierzą w kryptowalutę litecoin – wykres może się zmienić w każdej chwili, wystarczy poczekać na sprzyjające warunki na rynku. Od czego zależy cena litecoin i czy warto wierzyć prognozom?

Jakie czynniki mają wpływ na wartość litecoina?

Sytuacja polityczna na świecie? Wojny i kataklizmy? A może gospodarka kraju? Nic z tych rzeczy. Kryptowaluty są niezależne od czynników zewnętrznych – ich wartość mierzy się skalą popularności. Krótko mówiąc, im więcej osób zechce mieć litecoina, tym więcej będzie wart. No dobrze, ale w takim razie co może spowodować wzrost popytu na tę walutę?

Wykres litecoina może pójść w górę, jeśli:

  • Wzrośnie cena bitcoina – technologia litecoin jest bliźniaczo podobna do swojego starszego brata, toteż można się spodziewać analogicznych tendencji w notowaniach obu walut; ponadto inwestorzy, których nie stać na wykupienie coraz droższego BTC, mogą być zainteresowani wielokrotnie tańszym litecoinem.
  • LTC wystąpi na dużej giełdzie – stosunkowo słaba dostępność litecoina powoduje, że w razie poparcia przez znaną giełdę waluta szybko zyska na wartości.
  • Litecoin utrzyma dobry PR – obecność na popularnej giełdzie GDAX (Coinbase PRO), nawiązanie współpracy Fundacji Litecoin i niemieckiego banku WEG, a także negatywne wieści o konkurencyjnych kryptowalutach  – te i inne informacje mogą spowodować masowe wykupywanie LTC.

Co ciekawe, na powodzenie waluty duży wpływ ma również sam twórca litecoin. Wykres kursu reaguje na każde słowo opublikowane w Internecie przez Charlesa Lee. Aby uniknąć posądzenia o sztuczne zawyżanie ceny, Lee sprzedał wszystkie swoje zasoby tokenów  LTC, wykorzystując do transakcji grudniową górkę w 2017 roku. Niestety, tuż po tym fakcie cena litecoina spadła aż o 75%…

Kurs litecoin – wykresy dla inwestorów

Litecoin to jedna z dziesięciu najlepszych kryptowalut, toteż nic dziwnego, że w sieci znajdziesz wiele stale aktualizowanych wykresów z kursami. Najlepsze z nich prezentują wartość LTC w odniesieniu do kilku tradycyjnych walut: dolara, juana chińskiego, euro, funta, jena japońskiego i złotego. Oprócz standardowej formy liniowej, możesz spotykać także wykresy świeczkowe OHLC oraz słupkowe.

Wykres litecoin powinien zawierać kilka niezbędnych informacji: cenę otwarcia, cenę zamknięcia, maksymalne szczyty i dołki. Byłoby dobrze, gdyby grafika prezentowała zmiany w kursie na przestrzeni kilku lat – wówczas początkujący inwestor mógłby lepiej poznać historię waluty i oszacować jej szanse na osiągnięcie satysfakcjonującej hossy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here