Bitcoiny można dziś kupić na wiele sposobów, a jednym z nich jest sklep z bitcoinami. Niewiele w Polsce jest placówek tego rodzaju. Aktualnie znajdziesz je m.in. w Warszawie i w Łodzi. Na czym polega taka transakcja i czy warto skorzystać z takiego sklepu?

Stacjonarny sklep z bitcoinami

Większość transakcji kupna i sprzedaży bitcoina ma miejsce w całości w internecie, ale niektórzy przedsiębiorcy postanowili wyjść naprzeciw oczekiwaniom osób, które chciałyby nabyć bitcoina za gotówkę. Tak powstały stacjonarne sklepy z bitcoinami. W miejscach tego typu możesz wydać “papierowe” pieniądze na wirtualną walutę i stać się jej posiadaczem. To duży plus dla osób, które chciałyby spróbować inwestowania w bitcoin, ale z różnych powodów nie chcą lub nie mogą dokonać transakcji przez internet.

W sklepie z bitcoinami oprócz samej kryptowaluty otrzymujesz również standardowy paragon – tak jak w każdym sklepie.

W jaki jeszcze sposób można kupić bitcoiny?

Jeśli jednak nie masz problemu z obsługą transakcji przez internet, możesz kupić bitcoiny na wiele innych sposobów. Można powiedzieć, że w świecie kryptowalut, sklep z bitcoinami jest pewnego rodzaju ewenementem, a tradycyjną metodą handlu są giełdy i kantory online.

Kantory kryptowalut to proste strony internetowe, na których możesz wymienić polskie złote, dolary, euro i inne waluty fiat na kryptowaluty. Transakcja przebiega tu podobnie jak w sklepach internetowych. Po prostu “zamawiasz” pewną ilość BTC (np. w ilości odpowiadającej podanej wartości w PLN). Następnie płacisz wybraną metodą: kartą płatniczą, przelewem, BLIK etc.

Drugą popularną metodą jest przystępowanie od razu do gry na giełdzie bitcoin. Giełdy wymagają rejestracji i weryfikacji konta (wiele kantorów również tego wymaga). Giełda znacznie różni się od koncepcji sklepu z bitcoinami, przede wszystkim dlatego, że podajesz tu limity, po przekroczeniu których ma dojść do transakcji. Obsługa giełdy nie jest jednak trudna i każda osoba, która dobrze czuje się w internecie również na giełdzie bez problemu sobie poradzi.

W jaki sposób najlepiej kupować bitcoin?

Która z wymienionych metod jest najbardziej opłacalna? Zarówno sklep z bitcoinami, jak i kantor to opcje przeznaczone dla osób, które chcą przechowywać bitcoiny przez długi czas. Jeśli masz zamiar wykonać pojedynczą transakcję kupna i sprzedać kryptowalutę dopiero za kilka lat, to właśnie te rozwiązania mogą być dla Ciebie najwygodniejsze. Nie są one jednak zbyt opłacalne. Marże w kantorach i sklepach są dużo wyższe niż na giełdach, więc na każdej transakcji po prostu tracisz. Jeśli więc planujesz częste kupowanie i sprzedawanie kryptowaluty, najlepiej robić to na giełdzie.

Rejestrując się na giełdzie również trzeba wziąć pod uwagę kilka opłat – z reguły najwyższe są te dotyczące wypłacania środków z giełdy. Częste operacje tego typu również mogą istotnie wpłynąć na opłacalność inwestycji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here