Opakowania foliowe zrewolucjonizowały nasze spojrzenie na kwestię przechowywania oraz dystrybucji różnego rodzaju produktów i towarów. Są praktyczne, łatwe w użyciu, nie tracą swoich właściwości pod wpływem czasu i warunków atmosferycznych, doskonale zabezpieczają przed zniszczeniem pakowane w nie przedmioty. Używamy ich codziennie, choć prawdopodobnie nawet nie zastanawiamy się nad ilością ich rodzajów i zastosowań.

koperta depozytowa

Rodzaje opakowań foliowych

Produkowane w milionach sztuk dziennie opakowania foliowe sprawdzają się w każdej dziedzinie naszego życia. Korzystają z nich małe firmy, wielkie przedsiębiorstwa i zwykli ludzie w swoich domach. Codziennie pakujemy w nie świeże pieczywo, warzywa i owoce, wynosimy w nich śmieci, pakujemy śniadanie do pracy czy szkoły, zabezpieczamy nimi wysyłane w świat towary. Większość sypkich produktów spożywczych pakowana jest w foliowe woreczki zawierające jedną porcję. Ilość rodzajów opakowań foliowych jest ogromna, a do najpowszechniej używanych należą:

  • torebki,
  • worki,
  • folie z rolki,
  • koperty,
  • folie ochronne samoprzylepne.

Zanim szczegółowo omówimy przeznaczenie każdego z wymienionych produktów, dowiedzmy się, czym tak naprawdę jest folia i z czego wynika jej ogromna popularność.  Produkuje się je z tworzywa sztucznego – polietylenu. Poprzez jego odpowiednią obróbkę termiczną i chemiczną uzyskać można produkty o różnej grubości, przejrzystości, odporności i innych właściwościach mających znaczenie dla ich użytkowania w konkretnym celu. Dzięki temu świetnie sprawdzają się nie tylko jako woreczki śniadaniowe, ale także jako bardziej specjalistyczne opakowania czy zabezpieczenia produktów kruchych, delikatnych oraz wyrobów elektronicznych. Korzystają z nich więc pracownicy takich dziedzin jak motoryzacja, gastronomia, przemysł, transport, edukacja. Przykłady wysokiej jakości opakowań foliowych znaleźć można tutaj: https://eupack.pl/opakowania-foliowe. Jeżeli w danej ofercie nie znajdujesz wzoru odpowiadającego swoim oczekiwaniom, możesz zdecydować się na wykonanie opakowań na zamówienie, ze specjalnym nadrukiem. 

Zastosowania opakowań foliowych

Sposób, w jaki używane są opakowania foliowe, zależy od ich rodzaju i właściwości fizycznych. Zacznijmy więc od worków i woreczków. Cienki materiał, z którego są produkowane, świetnie sprawdza się do pakowania żywności czy drobnych przedmiotów oraz oczywiście, zbierania i wynoszenia śmieci

Bardzo ciekawą pozycję stanowią koperty kurierskie. Do ich produkcji wykorzystuje się grubszą, bardziej wytrzymałą folię lub folię wielowarstwową, która decyduje o sztywności wyrobu. Jak sugeruje nazwa, służą do zabezpieczenia przesyłek na czas ich transportu. Dodatkowo mogą być wyposażone w pasek kleju, który uniemożliwia przedmiotom wysunięcie się z koperty. Ich zastosowanie jednak na tym się nie kończy, bowiem często używamy kopert także w naszych domach, do przechowywania ważnych dokumentów w celu zabezpieczenia ich przed wpływem wilgoci czy kurzu.

Koperty depozytowe to osobna kategoria opakowań foliowych. Produkowane są z wytrzymałej folii wielowarstwowej i idealnie sprawdzają się do przesyłania gotówki czy ważnych dokumentów oraz kluczy. Dostępne są w sprzedaży w różnych rozmiarach. Każda z kopert ma własny, indywidualny numer, który pozwala mieć pewność, że wartościowe przedmioty przesyłane w niej dotrą we właściwe miejsce. Na kopertach znajduje się białe pole przeznaczone do zamieszczenia na nim adresów nadawcy i adresata. Pamiętaj jednak, aby zawsze kupować wyłącznie torebki posiadające atesty potwierdzające ich przydatność jako kopert depozytowych.

Omawiając rodzaje opakowań foliowych nie można nie wspomnieć o samoprzylepnych foliach ochronnych. To rewolucyjny produkt, który pozwoli zabezpieczyć dom i jego wyposażenie na czas prac remontowych. Można przykleić je na okna, podłogę, wykładziny czy meble. Folie sprzedawane są w rolkach i można je łatwo dociąć do odpowiedniej wielkości.

Dokumenty, przesyłki, elektronika – do przechowywania lub transportu każdego rodzaju przedmiotu bez problemu znajdziesz odpowiedni rodzaj folii, która zabezpieczy je przed uszkodzeniem czy zabrudzeniem. Oferta folii LDPE i HDPE jest niezwykle bogata, pozwala więc używać omawiane worki, woreczki i koperty na potrzeby domu i firmy.

[Głosów:1    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here