Wybór portfela bitcoin powinien być uzależniony od tego, jakiego poziomu bezpieczeństwa oczekujesz oraz jaka forma korzystania z portfela będzie dla Ciebie najwygodniejsza. Oczywiście im więcej gotówki masz zamiar przechowywać w wirtualnym portfelu, tym ważniejsze jest bezpieczeństwo. Warto jednak przy tym dodać, że praktycznie wszystkie znane portfele oferują wysoki poziom ochrony, więc na pewno żaden haker-amator nie zdobędzie zbyt łatwo twoich bitcoinów. W sieci znajdziesz również bezpieczne portfele bitcoin po polsku, które ułatwiają przechowywanie gotówki Polakom.

Łatwo dostępny portfel bitcoin po polsku

Jeżeli potrzebujesz szybkiego dostępu do bitcoinów w dowolnym momencie, najlepiej postawić na rozwiązania przeglądarkowe albo aplikacje mobilne. Zacznijmy od tych drugich.

Portfele bitcoin w postaci aplikacji mobilnej po prostu instalujesz na swoim telefonie albo tablecie, dzięki czemu cały czas masz dostęp do środków w kryptowalucie. Apki te są tak skonstruowane, by pozwalały na szybkie wykonywanie płatności, np. po zeskanowaniu kodu QR. Jeśli więc odwiedzasz miejsca, gdzie można płacić bitcoinami, portfel mobilny będzie bardzo praktycznym rozwiązaniem.

Portfele przeglądarkowe również dostępne są przez cały czas. W tym wypadku bezpieczeństwo jest w większym stopniu zależne od zabezpieczeń firmy udostępniającej dane rozwiązanie. Dostęp do swoich środków masz za pomocą przeglądarki internetowej, do której można się zalogować zarówno przez komputer, jak i telefon lub tablet. Jeśli szukasz takiego portfela bitcoin po polsku możesz postanowić m.in. na 4coins.pl.

Szczególnym rodzajem portfeli przeglądarkowych są portfele błyskawiczne – bardzo wygodne w obsłudze, ale mające niski poziom zabezpieczeń. Najlepiej więc nie przechowywać w nich dużych środków przez dłuższy czas.

Portfele sprzętowe i programy offline

Jeżeli szukasz sposobu na zabezpieczenie bitcoinów poprzez odcięcie ich od sieci (przez większość czasu), wybierz portfele sprzętowe lub te w postaci programów komputerowych offline. Sprzętowy portfel bitcoin to pendrive z kluczem dającym dostęp do własnych środków. Można z niego korzystać po podłączeniu do portu USB w dowolnym komputerze i w wielu urządzeniach mobilnych. Minusem takiego rozwiązania jest niewielka mobilność. Kluczem tego rodzaju nie można bezpośrednio płacić. Jest on również bezużyteczny, jeżeli pod ręką nie masz żadnego sprzętu z portem USB.

Wiele osób w poszukiwaniu bezpieczeństwa decyduje się natomiast na portfelowe programy komputerowe. Oczywiście program taki łączy się z siecią w celu synchronizacji, ale dane dostępowe użytkownika przechowywane są na komputerze. Jeżeli chcesz wesprzeć oficjalną sieć bitcoin możesz postawić na portfel Bitcoin Core, który jednak zajmuje sporo miejsca (cała baza jest na dysku) i jest dość trudny w obsłudze.

Niezależnie od wyboru przypominamy, że najsłabszym ogniwem zabezpieczeń jest zwykle człowiek, więc pamiętaj o tym, by dobrze chronić swoje hasła i zmieniać je regularnie.

[Głosów:1    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here