Już dawno minęły czasy, gdy bitcoin i kryptowaluta były pojęciami synonimicznymi. Aktualnie istnieją tysiące kryptowalut, choć bitcoin wciąż jest najpopularniejszą z nich. Osoby zainteresowane tematem dobrze kojarzą też ethereum, litecoina czy bitcoin cash. Jednak nowe kryptowaluty pojawiają się nieustannie. Czy warto w nie inwestować?

Inwestowanie w nowe kryptowaluty

Inwestowanie w nowe kryptowaluty ma jedną podstawową zaletę: istnieje szansa na to, że niebawem waluta powtórzy sukces znanej konkurencji i jej ilość warta dziś jednego dolara, za dekadę osiągnie cenę kilkudziesięciu tysięcy dolarów.

Niestety jest też druga strona medalu. Tradycyjnie ryzyko jest adekwatne do potencjalnego zysku. Twoja inwestycja w nową kryptowalutę prawdopodobnie zakończy się tym, że waluta przepadnie przytłoczona ilością konkurencyjnych rozwiązań. Wiele walut, które wchodzą na rynek, w ogóle nie odbija się od dna. Inne szybko zyskują w ciągu kilku tygodni, by następnie zniknąć po pierwszej korekcie. Czy jeszcze kiedyś wrócą do gry? Na to pytanie tak samo kompetentnie może odpowiedzieć wróżka, jak i analityk finansowy. Innymi słowy, nowe kryptowaluty są kompletnie nieprzewidywalne (te dobrze znane zresztą też).

Pamiętaj, że na rynku kryptowalut wszystko zależy od nastrojów inwestorów. Szanse na sukces mają więc przede wszystkim waluty z dobrym marketingiem i te, które są w stanie zachęcić inwestorów nietypowymi właściwościami – np. nową, szybszą technologią.

Skąd się biorą nowe kryptowaluty?

To że na rynek trafia tak wiele nowych kryptowalut, to nie przypadek. Można powiedzieć, że mamy do czynienia ze zjawiskiem boomu na tworzenie wirtualnych pieniędzy, co ułatwiają rozwiązania dostępne w sieci.

Każdy, kto zainteresował się tematem bitcoina, zadaje sobie dwa pytanie: jak zarabiać na bitcoinie oraz… ile zarobił twórca bitcoina? Rynek wart miliardy dolarów musiał przecież przynieść pokaźne zyski również osobie, która stoi za tym całym “bałaganem”. Z takiego założenia wyszli twórcy innych kryptowalut – ethereum, litecoin czy ripple, które również osiągnęły duży sukces. Dobry przepis na zarobek jednak musiał być wykorzystywany przez kolejne osoby, dlatego nowe kryptowaluty zaczęły pojawiać się praktycznie z dnia na dzień, a na tym zjawisku postanowili zarobić kolejni przedsiębiorcy, oferujący tworzenie indywidualnych kryptowalut.

W konsekwencji istnieją dziś serwisy specjalizujące się w wytwarzaniu nowych kryptowalut. Wystarczy zapłacić za taki produkt, by otrzymać walutę według własnego pomysłu, gotową do wprowadzenia na rynek. To jednak tylko część odpowiedzi na pytanie o to, skąd biorą się nowe kryptowaluty.

Druga opcja to kodowanie. Programowanie jest popularne wśród młodych ludzi, a wytwarzanie nowych kryptowalut jest po prostu bardzo łatwe dla kogoś, kto wie, jak posługiwać się choćby C++. W sieci istnieje mnóstwo gotowych kodów, które wystarczy lekko zmodyfikować, by powstała nowa waluta krypto.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here