Kupowanie i sprzedawanie monet bitcoin na giełdzie to jeden z najlepszych sposobów na zarabianie na kryptowalutach. Kopanie to wyższa szkoła jazdy, wymagająca poważnych inwestycji i opłacalna głównie dla kopalni. Z kolei kantory zostaw początkującym i tym, którzy potrzebują kryptowaluty „na cito”. Ceny na giełdzie ustalają sami użytkownicy – to oni decydują, co, kiedy i za ile sprzedać. Musisz zatem dostosować się do podyktowanych warunków, albo zaproponować własną ofertę. W ten sposób możesz kupić BTC po cenie niższej niż rynkowa, albo sprzedać za więcej, niż dostaniesz w kantorze. Ale jakie cechy powinna reprezentować najlepsza giełda bitcoin?

Obsługiwane waluty

Choć teraz zamierzasz handlować jedynie bitcoinem, w przyszłości możesz zainteresować się innymi perspektywicznymi kryptowalutami. Dlatego już dziś rozejrzyj się za giełdą, która oprócz BTC akceptuje inne monety, np. litecoin, ethereum, dash, zcash. Najlepsza giełda BTC powinna obsługiwać również waluty fiat (czyli tradycyjne), gdyż wówczas masz więcej możliwości wymiany – możesz kupować BTC za inną kryptowalutę, albo zapłacić w złotówkach czy euro.

Sposoby płatności

Administrator giełdy powinien udostępniać kilka różnych metod płatności, spośród których wybierzesz najlepszą dla siebie. Zagraniczne platformy często honorują wyłącznie płatności dokonane portfelem kryptowalut. Jeśli nie akceptujesz takiego ograniczenia, duże polskie giełdy bitcoin umożliwiają płacenie przelewem bankowym, a nawet za pomocą wpłaty gotówkowej na poczcie lub w sklepach sieci Żabka. Tym sposobem korzystanie z giełdy jest dostępne niemal dla każdego, także dla początkujących – nie musisz inwestować w inne kryptowaluty, aby kupić trochę monet BTC.

Prowizja

Nawet najlepsza giełda bitcoin musi pobierać „haracz” w zamian za możliwość wykonywania transakcji międzywalutowych. Najbardziej aktywnymi uczestnikami giełd są inwestorzy, czyli osoby kupujące cyfrowe monety z zamiarem późniejszego odsprzedania (z nadzieją na duży zysk). Tym sposobem zarabia każdy – sprzedający, kupujący i oczywiście właściciel giełdy.

Wysokość prowizji jest różna, najtańsze giełdy pobierają 0,2-0,3% od transakcji, ale z reguły wysokość opłat sięga 0,5-0,7%. Jeśli obawiasz się o bezpieczeństwo swoich środków i zamierzasz trzymać swoje BTC głównie w portfelu, koniecznie zwróć uwagę również na prowizję od wpłat i wypłat.

Najlepsza giełda bitcoin, czyli jaka?

Bezwzględnym kryterium przy jakichkolwiek operacjach finansowych jest bezpieczeństwo. Sugerowanie się niskimi prowizjami może doprowadzić do tego, że powierzysz swoje pieniądze młodej i niestabilnej giełdzie, która za kilka miesięcy zamknie działalność albo padnie ofiarą hakerów. Jeśli zamierzasz brać czynny udział w kryptowalutowych spekulacjach, musisz postawić na sprawdzoną platformę, cieszącą się dobrymi opiniami użytkowników i która nie miała w przeszłości podejrzanych sytuacji. Dobra giełda bitcoin nie będzie najtańsza, jednak zapewni Ci większy komfort bezpieczeństwa, łatwiejszą obsługę i więcej funkcji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here