maszyny waterjet omax

Cięcie strumieniem wody wydaje się być jedną z najnowszych technologii używanych w produkcji, ale wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że istnieje już od dłuższego czasu. Kiedy ta technologia pojawiła się na scenie w latach pięćdziesiątych poprzedniego wieku, była używana do wydobywania węgla. W tamtym czasie niewiele osób uwierzyłoby, że rozwinie się do tego stopnia, by móc przeciąć prawie każdy materiał. W ciągu ostatnich 40 lat nastąpiło wiele ulepszeń w nowoczesnej technologii cięcia strumieniem wody, dzięki czemu jest ona bardziej wydajna, wszechstronna i precyzyjna. Jednym z najnowszych ulepszeń jest opracowanie dyszy do cięcia strumieniem ściernym, która nadaje się do użytku komercyjnego, ponieważ może przecinać twardsze materiały w porównaniu do cięcia czystym strumieniem wody.

Które zalety maszyn do cięcia wodą OMAX dają przewagę nad konkurencją w branży produkcyjnej?

OMAX waterjet przoduje w cięciu strumieniem wody i w pełni wykorzystuje wszystkie zalety, jakie ma do zaoferowania.

Zalety maszyn do cięcia wodą OMAX to przede wszystkim precyzja i wysoka jakość wykonania elementów o przeróżnych kształtach, która eliminuje potrzebę dalszych działań w celu zakończenia obróbki materiału.

Dzięki eksperckiej precyzji, na którą pozwala cięcie strumieniem wody, nie ma już potrzeby dodawania żadnych etapów pracy, aby uzyskać pożądany kształt części. Maszyny te mogą wykonać zadanie już za pierwszym razem, co przyspiesza cały proces i jednocześnie oszczędza koszty operacyjne.

Jakie dokładnie są zalety cięcia strumieniem wody?

Maszyny do cięcia wodą z omax.pl zapewniają wysoki standard cięcia strumieniem wody aż do uzyskania pożądanego kształtu. To nowoczesna technika produkcyjna, która zdecydowanie przewyższa inne metody precyzyjnego i wydajnego cięcia elementów oraz części. Dzięki wszystkim zaletom cięcia strumieniem wody ta doskonała praktyka produkcyjna szybko podbija branżę, ponieważ coraz więcej firm chce wykorzystać zwiększone możliwości jakie zapewniają maszyny waterjet.

Dlaczego warto rozważyć zakup maszyny waterjet i wdrożenie technologii cięcia czystym strumieniem?

Cięcie czystym strumieniem wody to proces oparty wyłącznie na wodzie, który nie wymaga żadnych cząstek ściernych, a zatem nie ma potrzeby stosowania komory mieszania. Czysta woda przepływa przez głowicę tnącą bezpośrednio po przejściu przez otwór. Rezultatem pracy maszyny waterjet jest cienki, skoncentrowany strumień wody zapewniający niezwykle dokładne i precyzyjne cięcie. Ponieważ zapewnia czystszy proces w porównaniu z innymi metodami cięcia, czysty strumień wody nadaje się do bardziej miękkich materiałów.

Które materiały są odpowiednie do cięcia strumieniem czystej wody?

Ponieważ cięcie czystym strumieniem wody nie zawiera materiałów ściernych, proces cięcia nie koliduje z krawędziami ciętych materiałów. Ta jakość sprawia, że jest bardziej odpowiedni dla miękkich materiałów: papier, guma, pianka, filc, cienkie tworzywa sztuczne. Z reguły są to materiały wrażliwe na ciepło, wymagające metod cięcia, które wytwarzają minimalną ilość ciepła lub nie wytwarzają go wcale, aby chronić je przed możliwymi uszkodzeniami.

[Głosów:3    Średnia:4.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here