Krzesła siodłowe do gabinetu kosmetycznego

Każdy gabinet kosmetyczny musi być wyposażony w odpowiedniej jakości krzesła, które znacząco ułatwiają codzienną pracę. Najczęściej wybierane są dziś krzesła siodłowe, umożliwiające przyjęcie ergonomicznej pozycji w trakcie wykonywania poszczególnych zabiegów. Dlaczego warto zdecydować się na ich zakup?

Czym charakteryzuje się krzesło siodłowe?

Krzesło siodłowe, co do zasady, nie posiada oparcia, choć niektóre modele są w nie wyposażone. Najważniejsza jest jednak anatomiczna budowa, umożliwiająca przyjęcie optymalnej pozycji pleców, z jednoczesnym, prawidłowym pochyleniem miednicy. Z krzeseł siodłowych najczęściej korzystają pracownicy:

  • salonów kosmetycznych,
  • punktów rehabilitacyjnych,
  • zakładów fryzjerskich,
  • salonów piercingu i tatuażu.

Dlaczego warto wybrać krzesło siodłowe do salonu kosmetycznego?

W salonach kosmetycznych wykonuje się różnego typu zabiegi, przy czym w przypadku niektórych klient musi przyjąć pozycję leżącą lub półleżącą. Dotyczy to na przykład aplikowania maseczek na skórę twarzy, regulacji brwi czy stylizowania rzęs. W takiej sytuacji specjalista musi ustawić się w pozycji, która nie jest komfortowa dla jego kręgosłupa. Jednocześnie nie może ona w żaden sposób ograniczać ruchów, co mogłoby zagrozić jakości wykonywanej usługi. Krzesło siodłowe musi być przede wszystkim wygodne, a także spełniać określone normy. Ważny jest ergonomiczny kształt, umożliwiający przyjęcie odpowiedniej pozycji. Produkt musi być wyposażony w elastyczne kółka, dające swobodę przemieszczania się. Wysokiej jakości krzesło kosmetyczne powinno umożliwiać wielogodzinną pracę w trudnej pozycji, gdzie kręgosłup i miednica pozostają nienaturalnie pochylone. Kosmetolodzy nierzadko wykonują kilka podobnych zabiegów pod rząd, przy czym komfort pracy muszą odczuwać zarówno przy pierwszym z nich, jak i przy ostatnim.

Krzesła do salonu kosmetycznego

Wybór krzesła do salonu kosmetycznego nie powinien być kwestią przypadku. Bez względu na to, czy pracujemy samodzielnie, czy też zatrudniamy pracowników, musimy zadbać przede wszystkim o komfortowe warunki. Przekładają się one między innymi na jakość oferowanych usług, która nie pozostaje bez znaczenia z punktu widzenia klienta. Warto więc zainwestować w krzesło kosmetyczne wykonane z solidnych materiałów i zaprojektowane przez specjalistów. Dzięki temu posłuży nam ono przez dłuższy czas, a jednocześnie praca z nim będzie zdecydowanie łatwiejsza i przyjemniejsza.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here