Kryptowaluty to środek płatniczy XXI wieku. Synonim finansowej innowacji i ekonomicznej demokracji. Niezależny od włodarzy najpotężniejszych państw, wolny od bankowych machinacji, niepodległy urzędnikom skarbowym. Kryptowalutą rządzi czysta, do bólu logiczna matematyka. Ma to swoje zalety, ale i jedną potężną wadę – nie każdy jest w stanie pojąć budowę kryptowaluty i działanie sieci. Nie każdy jest informatykiem czy pasjonatem matematyki, stąd „rewolucja” postępuje dość opornie. Jeśli i Ty nie możesz zrozumieć, czym tak naprawdę są krytowaluty, książka na ten temat to Twoja lektura obowiązkowa. Co przeczytać, aby lepiej poznać cyfrową walutę i czerpać z niej korzyści?

Być bliżej kryptowaluty – książki dla początkujących

Kryptowaluty najłatwiej pojąć poprzez praktykę, czyli kupowanie, płacenie i inwestowanie. Jednak jeśli nie masz bladego pojęcia, jak funkcjonuje wirtualny pieniądz i pierwszy raz słyszysz o technologii blockchain, musisz odpuścić. Brak wiedzy może zemścić się utratą pieniędzy (wszak bitcoina ani innych kryptowalut nie dostaniesz za darmo) i frustracją z powodu nieudanych transakcji.

Swoją edukację zacznij od książek, dzięki którym zgłębisz podstawowe tematy, takie jak: historia kryptowalut, metoda generowania cyfrowych monet, rewolucyjny system płatniczy, użytkowanie portfeli, korzystanie z giełd i kantorów kryptowalut oraz wydobywanie monet.

Sceptycy twierdzą, że zakup książki o kryptowalutach to wydawanie pieniędzy w błoto, gdyż technologia stale się rozwija i pozycje sprzed kilku lat z dnia na dzień tracą na aktualności. Owszem, zmieniają się kursy, metody kopania i ciągle powstają nowe zagadnienia, jednak podstawowe zasady działania pozostają te same. Szczególnie warto sięgać po te pozycje, które pokazują praktyczne zastosowanie kryptowaluty. Książki o tej tematyce to m.in.:

  • „Kryptowaluty” – Michał Grzybkowski, Szczepan Bentyn
  • „Bitcoin. Płatnicze i inwestycyjne zastosowanie kryptowaluty” – Anna Iwona Piotrowska
  • „Sekrety Bitcoina i innych kryptowalut. Jak zmienić wirtualne pieniądze w realne zyski” – Dominik Homa
  • „Biblia kryptowalut” – Seven T. Black
  • „Bitcoin. Wirtualna waluta internetu” – Marcin Szymankiewicz

Jak wkroczyć w świat kryptowaluty – książka czy Internet?

Internet to naturalne środowisko bitcoina i innych kryptowalut, a zarazem nieograniczone kompendium na ten temat. Przewaga sieci nad książkami jest oczywista – dostęp do wiedzy  jest darmowy, a informacje aktualne. Poza tym Internet daje możliwość interakcji z bardziej zaawansowanymi użytkownikami, choćby na forach i blogach poświęconych kryptowalucie. Portale branżowe publikują również bieżące notowania i porady specjalistów, co ułatwia inwestowanie i wykonywanie transakcji. Niemniej, dobra książka o kryptowalutach to niezastąpione źródło wiedzy dla każdego początkującego. Choć nigdy nie zastąpi Internetu, pozwala na mądre i w pełni świadome przystąpienie do kryptograficznej sieci.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here