kredyty gotówkowe

Zastrzyk gotówki może być przydatny w wielu różnych sytuacjach. O kredyt można ubiegać się zarówno prywatnie, jak i na firmę, gdy prowadzi się działalność gospodarczą. Jak wygląda to w tym drugim przypadku? Jak starać się o kredyt dla firmy, zwłaszcza teraz w czasie pandemii?

Jak dostać kredyt gotówkowy na firmę?

Uzyskanie kredytu gotówkowe dla firmy nigdy nie należało do zadań łatwych, jako że przedsiębiorca musiał spełnić wcześniej wiele wytycznych. Przedsiębiorstwo nie mogło być zadłużone, trzeba było wykazać płynność finansową, a sama działalność na rynku powinna trwać nieprzerwanie minimum jeden rok. Pod wieloma względami było to więc trudne, choć nie niemożliwe, a banki niejednokrotnie wychodziły naprzeciw oczekiwaniom klientów, także tych biznesowych. Firmowe kredyty gotówkowe szczegółowo analizuje okredyt.pl, przyglądając się różnym opcjom dostępnym na rynku. Każdy przedsiębiorca chcący starać się o dodatkowe finansowanie musiał się mocno postarać. Teraz w czasie Covid sprawy nieco bardziej się pokomplikowały.

Czy można dostać kredyt gotówkowy w czasie Covid?

Pytanie podstawowe powinno brzmieć czy w trakcie trwania pandemii i ogólnie pojętych problemów ekonomicznych, kiedy wiele firm upada, można w ogóle liczyć na jakikolwiek kredyt w banku? Odpowiedź jest tutaj jak najbardziej twierdząca – tak, nawet przy obecnie panujących warunkach da otrzymać kredyt dla firmy, jednak banki do kwestii tej podchodzą jeszcze bardziej ostrożnie niż wcześniej. Dochody przedsiębiorstw są jeszcze bardziej szczegółowo sprawdzane, istotna jest także branża, w której się działa.

Jakie firmy mogą mieć trudniej z uzyskaniem kredytu?

Jak zostało wspomniane, banki weryfikują teraz firmy jeszcze bardziej skrupulatnie niż wcześniej. Bierze się to stąd, iż pandemia mocno uderzyła w przedsiębiorców, w tym w wiele branż, które z powodu pojawiających się obostrzeń musiały mocno ograniczyć lub wręcz zamknąć swoje działalności. Niestety, ale powstał podział na grupy mniej i bardziej narażone na skutki trwającej pandemii i na tej podstawie podejmuje się decyzję o przyznaniu kredytów. Najtrudniej obecnie mogą mieć przedsiębiorstwa działające w takich branżach jak: gastronomia, budownictwo, transport, sport, kultura, rozrywka.

Co z firmami, które już mają kredyt?

Taka sytuacja jest zupełnie inna, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, iż obecnie działa wiele akcji pomocowych z Tarczą Antykryzysową na czele. Dodatkowo można starać się o pomoc publiczną z funduszy UE czy pomoc z Funduszu Pracy, który dedykowany jest przede wszystkim dla małych firm.

Czy opłaca się brać kredyt na firmę w czasie Covid?

Wzięcie kredytu to pewna ostateczność, dlatego każdy przedsiębiorca powinien się bardzo dobrze nad tym zastanowić, zwłaszcza teraz w trakcie trwania światowego kryzysu. Po pierwsze należałoby przeanalizować sytuację finansową firmy, to znaczy, że trzeba obliczyć przychody oraz rozchody, by wiedzieć, na czym w ogóle się stoi. Banki bardzo dokładnie weryfikują te dane, ponieważ chcą wiedzieć, czy przedsiębiorca będzie wypłacalny. Posiadana zdolność kredytowa jest tu wymogiem niezbędnym.

Po drugie warto też zastanowić się nad tym, czy w obecnej sytuacji nie lepiej byłoby się wstrzymać z inwestowaniem i braniem kredytów, by niepotrzebnie nie ryzykować. Nadal niewiadome jest, ile jeszcze potrwa pandemia i co dalej się wydarzy, wszystko zmienia się bardzo dynamicznie. Z pewnością taka decyzja musi być przemyślana.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here