Jak dokonać rozliczenia podatku z Holandii

Co roku jesteśmy zobowiązani do dokonania rozliczenia  urzędem skarbowym. Sprawa w Polsce jest o tyle łatwa, że możemy tego dokonać w kilka chwil korzystając z programów darmowych dostępnych w internecie. Jednak, jeśli do tej pory pracowaliśmy za granicą, to nie jest to już takie proste i warto skorzystać z pomocy doświadczonych firm, które dokonają za nas tego zadania. Będziemy mieć pewność, że wszystko dzięki temu zostanie prawidłowo rozliczone.

Czy musimy rozliczyć się z podatku, kiedy wróciliśmy do Polski?

Rozliczenie podatku Holandia musimy dokonać, nawet jeśli już wróciliśmy do kraju. Warto to zrobić, bo często nawet o tym nie wiedząc, należy nam się zwrot i  to często niemały. Jednak, jeśli nie wiemy jak rozliczyć się z urzędem skarbowym, to warto przede wszystkim znaleźć firmę, która nam w tym pomoże. Jeśli nie mamy pod ręką jakiejś firmy to możemy także poprosić o pomoc księgową, która profesjonalnie się za nas rozliczy, a my będziemy mogli spać spokojnie.

Od czego zależna jest wysokość zwrotu?

Jeśli chodzi o rozliczenie podatku Holandia, a raczej o wysokość zwrotu to jest to uzależnione od kilku czynników. Przede wszystkim od tego, jakie były nasze zarobki pracując w Holandii, a także od wszelkiego rodzaju ulg, z jakich możemy się rozliczyć. Wszystko jest więc podyktowane indywidualnym przypadkiem każdego i nie ma dwóch takich samych jednakowych, o czym warto pamiętać.

Musimy mieć na uwadze, że nawet jeśli nie otrzymaliśmy listu z Holandii, że powinniśmy rozliczyć się z podatku, to warto to zrobić. Tym bardziej że dla wielu może to być okazja na całkiem spory zastrzyk gotówki. Musimy tylko wiedzieć, z czego możemy się rozliczyć i jakie ulgi uwzględnić. Rozliczenie podatku Holandia nie jest bowiem takie proste jak w Polsce. Należy więc poprosić o pomoc osobę, która dokładnie wie, jak ugryźć sprawę. Nie będziemy musieli obawiać się dzięki temu, że urząd wyśle do nas list, aby dokonać korekty, co sprawia, że wszystko trwa o wiele dłużej. Im szybciej wyślemy prawidłowo wypełniony PIT tym szybciej otrzymamy zaległy zwrot, co jest bardzo ważne. Warto więc to zrobić nawet jeśli urząd holenderski nie będzie nas wzywał do rozliczenia, a wiemy, że pracowaliśmy w Holandii. Będziemy dzięki temu mogli liczyć nie tylko na często duży zwrot, ale także nabierzemy pewności, że nasze sprawy po powrocie do kraju, zostały w pełni uregulowane, co jest bardzo istotne. Tym bardziej jak wróciliśmy do Polski na stałe i chcemy zacząć tu nowe życie z całkowicie czystą kartą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here