magazyn

Możliwość szybkiego pozyskania powierzchni potrzebnej do składowania towarów lub prowadzenia niewielkiej działalności produkcyjnej, a także brak konieczności ponoszenia wydatków na budowę obiektu firmowego to najważniejsze z motywacji, jakie przyświecają przedsiębiorcom wynajmującym magazyn. Poza wspomnianymi kwestiami liczą się jednak również inne, często pomijane zalety z wynajmu. Dlaczego warto decydować się na wybór takiej opcji?

Dogodna lokalizacja

Decydując się na wynajem magazynu, można wybrać obiekt zlokalizowany w miejscu dopasowanym do potrzeb przedsiębiorcy i charakteru prowadzonej przez niego działalności. Najlepsze lokalizacji to oczywiście większe koszty wynajmu, ale w porównaniu z kosztem inwestycji związanej z zakupem ziemi i budową własnego obiektu, zwłaszcza przy stosunkowo niewielkiej skali działalności, magazyn na wynajem wydaje się najlepszą opcją. Najdroższa powierzchnia magazynowa znajduje się w pobliżu ważnych węzłów komunikacyjnych, najczęściej w bezpośrednim sąsiedztwie dużych miast. Mniejsze obiekty znajdujące się w nieco gorszych z punktu widzenia łatwości dojazdu lokalizacjach są oczywiście odpowiednio tańsze.

Rozwinięta infrastruktura

Jedną z największych, a często zupełnie niedostrzeganych korzyści wynikających z wynajmu powierzchni magazynowej jest dostęp do rozwiniętej infrastruktury. Nowe magazyny wyposażone są w rampy ułatwiające rozładunek i załadunek towarów oraz różnego rodzaju elementy techniczne zwiększające komfort i bezpieczeństwo transportu wewnątrz obiektu. Poza tym każdy nowoczesny magazyn jest obiektem monitorowanym, chronionym przez wyspecjalizowaną firmę zewnętrzną, co w znaczący sposób podnosi bezpieczeństwo prowadzenia biznesu. Teren wokół obiektu jest dobrze oświetlony, do dyspozycji firm przygotowane są miejsca postojowe, zaplecze sanitarne, a niekiedy również gotowe obiekty biurowe. Wynajmujący ma do dyspozycji nie tylko wydajną infrastrukturę elektryczną, ale także bardzo często dostęp od szerokopasmowego Internetu czy tradycyjnej linii telefonicznej.

Znaczącymi zaletami wynajmu magazynów są również tzw. korzyści dodane, które wynikają z charakterystyki technicznej danego obiektu oraz usług dodatkowych, jakie może świadczyć udostępniająca go firma. Taką dodatkową korzyścią może być możliwość skorzystania z systemu wysokiego składowania, a w przypadku sklepów internetowych, w niektórych przypadkach z pełnych usług magazynowych (odbiór i wysyłka towarów, a nawet obsługa zwrotów i reklamacji). Wszystko zależy od wybranych opcji wynajmu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here