Chcesz wejść w posiadanie kryptowaluty? Mimo że temat ten dla początkujących może wydawać się nieco tajemniczy, to jednak zdobycie bitcoina i jego alternatyw wcale nie jest trudne. Możesz wejść w posiadanie wirtualnego pieniądza w ciągu 24 godzin, a w wielu przypadkach nawet znacznie szybciej.

Najprostszy sposób na zdobycie bitcoina

Zasadniczo bitcoiny kupuje się na internetowych giełdach i w kantorach online lub wydobywa, uprawiając tzw. mining. O kopaniu bitcoinów jednak na chwilę zapomnijmy, gdyż z pewnością nie jest to właściwa droga do znalezienia odpowiedzi na pytanie o to, jak zdobyć bitcoin w najprostszy sposób. Kupno jest o wiele łatwiejsze.

Internetowe giełdy kryptowalut to strony przypominające platformy do handlu klasycznymi walutami na rynkach Forex. Też znajdziesz tu wykresy z charakterystycznymi „świeczkami” świecącymi się na czerwono lub zielono oraz pola do ustawiania limitów kupna i sprzedaży. Jeśli chcesz po prostu kupić bitcoin po aktualnej cenie, większość panelu nie jest Ci do niczego potrzebna. Jedyne co musisz zrobić to przelać pieniądze na giełdę i kupić za nie bitcoiny.

Podsumowując, aby zdobyć bitcoin wykonujesz następujące kroki:

  • szukasz w Google giełdy bitcoin
  • sprawdzasz opinie na jej temat
  • zakładasz na niej konto
  • przelewasz złotówki na swoje giełdowe konto
  • w odpowiednim polu na giełdzie wpisujesz ilość bitcoina, który chcesz kupić
  • klikasz, by potwierdzić zlecenie zakupu
  • bitcoin jest Twój…

…a najpewniej jego niewielka część. Jeden cały bitcoin kosztuje kilkadziesiąt tysięcy złotych, jednak handel kryptowalutą przewiduje możliwość obracania wirtualnymi pieniędzmi do ósmego miejsca po przecinku. Większość inwestorów posiada więc np. 0,00323214 BTC lub 0,24282156 BTC itd.

Jeśli chcesz zdobyć bitcoin jeszcze szybciej, możesz skorzystać z kantoru online. Tu również trzeba założyć konto, a następnie wpisać ilość bitcoina, którą masz zamiar kupić i wykonać przelew – tak samo jak w procesie nabywania towarów w sklepach internetowych.

Niestety, coraz więcej giełd i kantorów wprowadza konieczność rozszerzonej weryfikacji kont. Jeśli więc zależy Ci na czasie, musisz poszukać strony wymagającej jedynie potwierdzenia mailowego. W przeciwnym wypadku czeka Cię wysyłanie skanów dowodu i rachunków potwierdzających adres. Proces weryfikacji po stronie giełdy lub kantoru zajmuje zwykle kilka godzin.

Inne sposoby na zdobycie bitcoina

Innym popularnym sposobem na zdobycie bitcoina jest kopanie. Bitcoiny trafiają na rynek, gdy komputery uczestniczące w miningu, czyli internetowym kopaniu rozszyfrują kolejne „zagadki kryptograficzne”. Jeśli zaangażujesz swojego laptopa do kopania i trafisz właściwą odpowiedź, otrzymasz nagrodę w wysokości kilkunastu całych bitcoinów. Niestety, proces ten zależy wyłącznie od szczęśliwego trafu, więc wykopanie bitcoina solo i to zwykłym komputerem jest praktycznie niewykonalne – równie dobrze można grać w Lotto. Z tego powodu wiele osób zrzesza się w tzw. kopalniach, które łączą siły wielu użytkowników i wypłacają wspólnie odkryte bitcoiny adekwatnie do zaangażowania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here