Zadane dziś pytanie: ile jest wart bitcoin, jutro będzie już nieaktualne. W przypadku tej kryptowaluty przewidywanie wahań kursu wymaga umiejętności jasnowidzenia. Możesz śledzić kondycję polityczno-gospodarczą światowych mocarstw, sprawdzać ceny ropy i innych surowców, być na bieżąco z konfliktami zbrojnymi. To wszystko na nic, gdyż wartość bitcoina zależy głównie od jego popularności i zapotrzebowania rynku. W takim razie jak zarabiać na bitcoin, skoro z równym prawdopodobieństwem możesz stracić cały kapitał, jak i zyskać wielokrotność zainwestowanej sumy?

Kupuj i sprzedawaj bitcoiny

Podstawa zasada handlowców – kupić tanio i sprzedać drogo – to najprostszy, a zarazem najbardziej ryzykowny sposób na zarabianie na bitcoinie. Minęły już czasy, kiedy 1 BTC był wart kilkaset złotych (choć załamanie wartości kryptowaluty jest jak najbardziej realne), dziś musisz wysupłać kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Oczywiście nie musisz kupować od razu całego bitcoina, na początku warto poprzestać na mniejszych jednostkach, by poznać zasady działania rynku. Jak zarabiać na bitcoin? Otóż najpierw musisz zarejestrować się na giełdzie kryptowalut, zasilić portfel na swoim profilu, następnie wystawić ofertę zakupu lub zdecydować się na szybką wymianę według narzuconego kursu. Po nabyciu bitcoina czekasz, aż jego wartość wzrośnie, po czym wrzucasz na giełdę propozycję sprzedaży.

Jeśli nie chcesz grać na giełdzie, możesz kupić i sprzedać kryptowalutę w kantorze – bez rejestracji i weryfikacji użytkownika, za to z wyższymi prowizjami.

Twórz aplikacje na rynek bitcoin

Kryptowaluty to żyła złota, nawet jeśli nie masz zamiaru jej kupować. Jak zarabiać na bitcoin, nie ponosząc przy tym nadmiernego ryzyka? Wystarczy, że zajmiesz się wdrażaniem oprogramowania wspierającego wirtualne transakcje. Możesz świadczyć swoje usługi firmom, które chcą wprowadzić płatności bitcoin do swojej oferty. Ciekawym pomysłem na biznes jest tworzenie programów dbających o bezpieczeństwo kryptowalutowych transakcji oraz aplikacji portfeli bitcoin. Możesz także stać się twórcą systemów płatniczych, które będą wykorzystywane przez sklepy i usługodawców, jak również przyspieszą rozwój rynku kryptowalut w Polsce.

Pisz i ucz o bitcoinie

Żeby zarabiać na bitcoinie nie musisz posiadać góry pieniędzy ani mieć doświadczenia w programowaniu. Możesz natomiast przekazywać swoją wiedzę o kryptowalucie. Weź jednak pod uwagę, że Twoi czytelnicy i słuchacze wolą poznać praktyczne aspekty bitcoina, takie jak: metody inwestowania, przeprowadzanie transakcji, porównanie różnych kryptowalut, wybór portfela bitcoin, samodzielne wydobywanie BTC czy przystąpienie do kopalni.

Historia bitcoina to ciekawy temat, jednak większość użytkowników woli wiedzieć, jak zarabiać na bitcoinie oraz ewentualnie płacić nim za realne dobra i usługi. Samo prowadzenie bloga o kryptowalutach lub nagrywanie wideo-poradników nie przyniesie Ci fortuny. Jednak z czasem zaczniesz zarabiać na współpracy z reklamodawcami i kto wie, może kiedyś będziesz zgarniać tantiemy od sprzedaży własnej książki o bitcoinie?

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here