Dzisiejszy rynek dostępnych produktów i rozwiązań finansowych oferuje nam tak szeroką ofertę leasingu, że jest w czym przebierać. Jak wybrać najbardziej korzystną dla nas ofertę, dopasowaną do naszych potrzeb i możliwości? Jaką decyzję podjąć, aby była najbardziej korzystna i nie pozostawiała żadnych wątpliwości?

1. Ostateczna kwota całości leasingu nie powinna przesądzać o naszej decyzji. Warto zwrócić uwagę na to, czy oferta jest elastyczna, dopasowana do naszych możliwości finansowych, jakie dodatkowe usługi możemy otrzymać w pakiecie. Przeanalizujmy, czy wysokość miesięcznej raty jest możliwa do zrealizowania w ramach naszego budżetu.

2. Zweryfikuj dokładnie daną ofertę, przygotuj się, nie zadawaj pytań, które nie rozwieją wątpliwości, a tylko zajmą czas Twój oraz firmy leasingowej. Zastanów się, jakich dokładnie informacji potrzebujesz i w tym celu skontaktuj się z doradcą. Bezpośrednia rozmowa, omówienie konkretnych zagadnień pozwolą dostarczyć Tobie niezbędnej wiedzy potrzebnej do podjęcia właściwej decyzji.

3. Chcąc porównywać oferty konkurencyjnych firm leasingowych, zwróć uwagę na to, aby rozpatrywać je w tych samych kategoriach. Porównując oferty, które są odmiennie skonstruowane, nie uda Ci się podjąć właściwej decyzji. Pamiętaj o tym, że na koszt całkowity leasingu składa się więcej czynników niż tylko suma rat. Bardzo ważny jest wkład własny, wysokość dodatkowych opłat, kwestia wykupienia dodatkowego ubezpieczenia, stawka wibor.

4. Rozmawiając z doradcą, zwróć uwagę na to, jak wypowiada się na temat konkurencji. Jeśli oczernia inne propozycje, zamiast skupić się na własnej – nie jest godny zaufania. W ten sposób prawdopodobnie doradca próbuje zatuszować niedociągnięcia własnej oferty, odciągając Twoją uwagę od słabych stron.

5. Warto wcześniej zbadać rynek doradców i wybrać osobę z największym doświadczeniem, zapewni nam to najwyższą jakość obsługi i pewność, że dostaniemy najlepiej dopasowaną ofertę.

6. Skorzystanie z oferty leasingowej bezpośrednio w salonie nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Osoby pracujące w tego typu salonach mają większy dostęp do zaproponowania klientowi dodatkowych opcji, które mogą być obciążone prowizją. Jeśli trafi się klient, który nie będzie dociekał, zadawał zbyt wielu pytań, po prostu będzie oczekiwał przygotowanej oferty – może zostać naciągnięty. Nie jest to oczywiście regułą, warto jednak zachować ostrożność w takich sytuacjach. Indywidualni doradcy muszą konkurować ze stacjonarnymi firmami leasingowymi, więc na pewno będą bardziej się starać, aby ich oferta była dla nas świetnie przygotowana i dopasowana, a przede wszystkim – najbardziej korzystna.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here