Bitcoin w 2009 roku był wart mniej niż tysięczną część dolara. W 2017 roku za jednego bitcoina trzeba było zapłacić w szczytowym momencie 20 000 dolarów. Zwroty z inwestycji liczone w milionach procent? To działa na wyobraźnię. Niestety prawdopodobnie niewiele jest osób, które w 2009 roku zadały sobie pytanie jak inwestować w bitcoina i przetrzymały zakupioną kryptowalutę aż do roku 2017.  Możliwości zarobku jednak nie brakowało również pomiędzy tymi latami. Na przykład o gigantycznych wzrostach bitcoina mówiło się już w roku 2013, gdy jego wartość przekroczyła 1000 dolarów (co dziś wydaje się niewielką kwotą). Jeżeli ktoś kupił bitcoina w 2011 roku po cenie 1 BTC = 1 USD, to już dwa lata później mógł pomnożyć przychód z inwestycji razy tysiąc!

Od czego zacząć inwestowanie w bitcoiny?

Chcesz dołączyć do szczęśliwców, którzy wzbogacili się na kryptowalutach? Niestety nie jest to takie proste. Kurs bitcoina może wzrosnąć wielokrotnie, ale wielkim zaskoczeniem nie będzie również rychły spadek wartości. Mimo tego chcesz zaryzykować? A więc jak inwestować w bitcoina?

Na początku zwróćmy uwagę na kwestię, która być może wyda Ci się trywialna, jednak ma ona ogromne znaczenie dla przyszłości Twoich finansów – inwestuj wyłącznie kwoty, które możesz stracić. Jeśli jest szansa na to, że w przypadku załamania na giełdach kryptowalut Twój poziom życia ulegnie pogorszeniu, lepiej sobie odpuść. Jak inwestować w bitcoin? Przede wszystkim rozsądnie. To samo dotyczy grania na giełdzie papierów wartościowych czy rynkach Forex.

Gdy jesteś pewien, że dysponujesz wolną kwotą do inwestycji w bitcoiny, czas wybrać giełdę. Nowe strony tego typu nieustannie powstają, więc przed rejestracją poczytaj opinie o serwisach, które uznasz za godne uwagi (wielu Polaków działa na polskich giełdach BitBay oraz CoinRoom, ale podobnych stron jest mnóstwo).

Na giełdzie trzeba się zarejestrować podając maila. Następny krok to weryfikacja danych osobowych ze skanem dowodu i rachunku potwierdzającego adres włącznie. Gdy już przejdziesz cały proces, możesz wpłacić na giełdę odpowiednią kwotę, a następnie kupić za nią bitcoiny. Teraz pozostaje jedynie śledzić wykresy i zlecić sprzedaż w wybranym momencie.

Jak inwestować w bitcoin? Czy giełda to jedyna opcja? Możliwości jest więcej. Najczęstszą alternatywą są kantory kryptowalut również dostępne w sieci. Ich marże są jednak z reguły znacznie wyższe niż te na giełdach.

Alternatywne metody inwestowania

Inną metodą inwestowania w bitcoin jest udział w miningu, czyli „wykopywaniu” nowych bitcoinów. Aby się tym zająć, musisz kupić koparkę bitcoin, a następnie dołączyć do jednej z wielu działających na świecie kopalni. Za każdym razem, gdy ktoś z kopiących odkryje bitcoina, członkowie kopalni otrzymają nagrodę – jej wysokość jest podzielona pomiędzy uczestników adekwatnie do wniesionej mocy obliczeniowej.

Kopać można również samodzielnie, co teoretycznie umożliwia jednorazowe zyskanie kilku całych bitcoinów (nagroda jest zmniejszana średnio co 4 lata). Niestety prawdopodobieństwo odkrycia bitcoina w pojedynkę jest znikome.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here