W ciągu ostatnich kilkunastu lat oblicze biznesu bardzo się zmieniło. Powoli odchodzimy od tradycyjnego pojęcia modelu biznesowego w postaci np. sklepu z towarami na rzecz usług świadczonych w sieci. To właśnie dzięki internetowi mamy możliwość bez wychodzenia z domu zarabiać pieniądze i to często o wiele większe niż pracując na etacie. Nie dziwi więc nikogo fakt, że coraz większa grupa ludzi w różnym wieku zamienia swoje posady w korporacjach na pracę w zaciszu domowym.

Do zarabiania pieniędzy w internecie wystarczy nam średniej klasy laptop lub komputer stacjonarny oraz łącze internetowe. To, w jaki sposób zarabiamy pieniądze w sieci, zależy od naszych umiejętności. Najlepiej opłacani są oczywiście programiści lub graficy, którzy uczestniczą w tworzeniu wielu aplikacji mobilnych lub programów wykorzystywanych przez tysiące użytkowników komputerów oraz innych urządzeń elektronicznych.

Jeżeli nie mamy pojęcia o programowaniu lub projektowaniu grafiki, możemy zająć się prostszymi formami zarobkowania w sieci, a w międzyczasie możemy dokształcić się na innych polach i w przyszłości zabrać się za lepiej płatne zlecenia. Najprostszą formą zarabiania pieniędzy online jest copywriting. Jest to tworzenie tekstów marketingowych lub też np. sloganów reklamowych. Najprostszą forma copywritingu jest pisanie teksów SEO. Wykorzystywane są one przy pozycjonowaniu stron internetowych lub w budowaniu marki firmy, która zleca nam tego typu teksty. Stawki za tego typu zlecenia nie są zbyt wysokie, jednak pozwolą nam na rozeznanie się w rynku i po kilku udanych zleceniach przejść na wyższy poziom, jakim jest np. tworzenie tekstów na potrzeby sklepów internetowych lub stron www. Tutaj wymagana jest wysoka jakość tworzonych treści oraz pomysłowość i umiejętność zainteresowania czytelnika naszym tekstem. Z czasem każdy początkujący pisarz wyrobi sobie własny styl, który będzie jego znakiem rozpoznawczym wśród zleceniodawców. Podstawową zasadą, jakiej powinniśmy się trzymać to utrzymywanie dobrych kontaktów z klientami oraz sumienność i terminowość.

Wchodząc w ten biznes, zapewne zastanawiasz się gdzie znaleźć zlecenia oraz gdzie szukać klientów. W sieci jest wiele portali, które oferują swoim użytkownikom możliwość zamieszczenia ogłoszenia. Są też portale aukcyjne, na których znajdziesz dziesiątki ogłoszeń i ofert od Twoich potencjalnych klientów. Wystarczy, że skontaktujesz się z jednym, lub kilkoma, aby dowiedzieć się więcej szczegółów na temat zlecenia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here