Czy osoby zadłużone mogą wziąć kredyt w banku

Osoby, które są zadłużone i mają problem ze spłatą swoich należności względem banków czy też prywatnych firm pożyczkowych często mają nie najlepszą zdolność kredytową. Jak wiadomo, zdolność kredytowa jest niezbędna do tego, aby otrzymać kredyt w banku, więc jej brak może znacząco utrudnić zaciągnięcie nowego zobowiązania. Nie oznacza to jednak, że osoby, które mają długi całkowicie, nie mają szans na otrzymanie korzystnego zobowiązania. Zobacz gdzie i w jaki sposób osoby zadłużone mogą ubiegać się o dodatkową gotówkę np. na spłatę zaległych zobowiązań.

Gdzie można znaleźć kredyt dla zadłużonych?

Osoby, które są zadłużone i mają z tego powodu negatywne wpisy w BIK, mogą mieć problem z uzyskaniem korzystnego zobowiązania. Jest tak, ponieważ banki stosują się do rekomendacji Komisji Nadzoru Finansowego, która dokładnie określa jaką zdolność kredytową powinien mieć klient, aby mógł on otrzymać kredyt. Na zdolność kredytową składa się kilka czynników takich jak m.in.: wiek, wykształcenie, dochody, stabilność zatrudnienia, liczba aktualnych zobowiązań. Wszystkie te czynniki, a także kilka innych mają wpływ na to, czy dana osoba otrzyma konkretne zobowiązanie, czy też nie.

Niestabilne dochody, brak pracy oraz niska zdolność kredytowa są najczęstszą przyczyną odmownych decyzji kredytowych. Niestety dla banków taki klient jest niewiarygodny, a pożyczenie mu pieniędzy wiązałoby się z dużym ryzykiem. Nawet małe zadłużenie może stanowić problem w ubieganiu się o nowy kredyt. Z tego względu kredyty dla zadłużonych https://habza.com.pl/kredyt-dla-zadluzonych/ są stosunkowo trudne do otrzymania w bankach. Można ich za to szukać w prywatnych firmach pożyczkowych.

Kto powinien skorzystać z kredytu dla zadłużonych i czy się to opłaca?

Jak sama nazwa wskazuje, kredyt dla zadłużonych jest dedykowany osobom, które mają problem ze spłatą swoich długów. Do trudności w spłacie może dojść na skutek różnych, nieprzewidzianych sytuacji życiowych. Utrata pracy czy choroba to jedne z popularniejszych przyczyn pojawienia się problemów w spłacie długów. Jest to opłacalne zobowiązanie pod warunkiem, że dobrze zapoznasz się z jego warunkami. Koniecznie sprawdź dodatkowe koszty takie jak: prowizje, oprocentowanie czy też ubezpieczenie. Dzięki kredytowi dla zadłużonych możesz spłacić zaległe zobowiązania i zapomnieć o spłacie kilku kredytów i pożyczek jednocześnie. Warto jest więc zastanowić się nad takim rozwiązaniem, jeśli borykasz się z poważnymi problemami w spłacie kredytów.

Pomoc w uzyskaniu kredytu dla zadłużonych

O ile samodzielne uzyskanie takiego zobowiązania jak kredyt gotówkowy nie powinno stanowić dla nikogo dużego problemu, o tyle uzyskanie korzystnego kredytu dla zadłużonych może już wymagać pomocy. Tego typu zobowiązania są bowiem dość skomplikowane i osoby, które nie mają zbyt dużej wiedzy z dziedziny finansów, mogą mieć problem, aby je uzyskać. Pomoc doświadczonego doradcy kredytowego Habza Finanse będzie dla Ciebie dużym ułatwieniem w całym procesie ubiegania się o kredyt dla osób zadłużonych.

Profesjonalna pomoc pozwoli Ci zaoszczędzić czas oraz nerwy, a także zwiększy Twoje szanse na uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej. Doradca pomoże Ci w znalezieniu najlepszej oferty na rynku oraz zajmie się formalnościami. Nawet jeśli Twoja zdolność kredytowa nie jest najlepsza, to nie musisz od razu obawiać się odmowy przyznania kredytu. Doradcy kredytowi mają wiedzę i doświadczenie, dzięki któremu wiedzą co zrobić, aby pozyskać pieniądze nawet dla osoby ze zła zdolnością kredytową.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here