Bitcoin stał się tak popularny, że wiele osób postanowiło zrobić z wymiany kryptowalut dochodowy biznes. I wcale nie chodzi tu o granie na giełdach czy inny handel bitcoinami, ale tworzenie narzędzi, które ułatwiają dostęp do danych o wirtualnych walutach. Przy okazji tego rodzaju narzędzi często stosuje się dodatki, takie jak przeliczniki bitcoina na złotówki i dolary czy podglądy kursu z najważniejszych giełd. To dobra wiadomość dla osób, które chcą szybko sprawdzić stan swoich finansów wyrażanych w BTC lub szukają okazji do kupna.

Kalkulatory bitcoin i przeliczniki

W sieci istnieje mnóstwo stron nazywanych kalkulatorami bitcoin – przelicznik tego rodzaju pozwala na bardzo sprawne oszacowanie, jak wiele uda się zarobić na kupnie lub sprzedaży najpopularniejszej kryptowaluty. Wystarczy podać ilość PLN, by zobaczyć wynik w BTC lub na odwrót – możesz wpisać jak wiele bitcoinów posiadasz, by dowiedzieć się, jak wiele są aktualnie warte.

Takie narzędzie znajdują się nie tylko na stronach internetowych, ale również w sklepach z aplikacjami na wszystkie systemy operacyjne urządzeń mobilnych. Możesz ściągnąć na telefon aplikację, która da Ci jeszcze szybszy dostęp do kursu bitcoina – wystarczy jedno kliknięcie, by wiedzieć, jak stoi BTC. Swoje aplikacje ma też wiele giełd i kantorów bitcoina, więc jeśli jesteś użytkownikiem stron tego rodzaju, a chcesz być non-stop na bieżąco, instalacja mobilnej apki będzie bardzo praktycznym rozwiązaniem.

Giełdy i kantory

Warto pamiętać, że stosując powyższe metody nie zawsze poznasz realną wartość, jaką ma dla Ciebie posiadany bitcoin – przelicznik podaje wprawdzie aktualne kursy, ale cena w kantorze lub na Twojej giełdzie może się nieco różnić. Kantory lubią doliczać sobie wysokie marże za każdą transakcję, z kolei na giełdzie nie zawsze uda się zdążyć z kupnem lub sprzedażą we właściwym momencie. Czasem więc lepiej śledzić wartość BTC bezpośrednio na stronie, której używasz do handlu.

Trzeba też mieć na uwadze, że ciągłe kontrolowanie stanu bitcoina nie jest niezbędne nawet pomimo wysokich wahań. Jeśli nie polegasz na super-krótkich pozycjach, możesz spokojnie ustawić na giełdzie limit zakupu lub sprzedaży i poczekać aż BTC sięgnie pożądanej wartości. Kontroluj jedynie stan giełdy od czasu do czasu, by upewnić się, że limity nie wymagają korekty.

Bardziej „wkręceni” gracze mogą też zdecydować się na zakup robota, który będzie wykonywał operacje według zaprogramowanych scenariuszy. Czasem kupuje się również gotowe roboty – teoretycznie wystarczy je włączyć, by zaczęły przynosić zyski. W praktyce jednak dobrych gotowych robotów jest niewiele.

Szybkie zmiany kursu

Początkującym natomiast przypominamy, że bitcoin zmienia kurs bardzo dynamicznie. Sprawdzenie przelicznika bitcoin w danym momencie nie gwarantuje, że kryptowaluta nie będzie o nawet o kilkanaście procent droższa lub tańsza kilka godzin później. Część specjalistów uważa, że nerwowe śledzenie tak dużych wahań nie ma sensu, a bitcoin da najwyższy zwrot przy inwestycji długoterminowej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here