Wszedłeś w posiadanie najpopularniejszej kryptowaluty? Jeśli chcesz na niej zarobić, to czeka Cię jeszcze sprzedaż. Bitcoin jest walutą niemal czysto spekulacyjną. Kupowanie dóbr za pomocą bitcoina jest możliwe w niektórych miejscach w sieci oraz w paru krajach, ale zdecydowana większość jego posiadaczy chce po prostu sprzedać swoje BTC z zyskiem, podobnie jak waluty na Forex’ie czy papiery wartościowe na giełdzie.

Jak sprzedać bitcoina?

Istnieje kilka sposób na sprzedać kryptowaluty. Co zrobić, by na Twoje konto wpłynęły złotówki, a w wirtualnym portfelu nie pozostał ani jeden bitcoin? Sprzedaż jest możliwa za pomocą:

  • giełdy bitcoin
  • kantoru bitcoin
  • forów internetowych

Którąś z powyższych metod musiałeś wykorzystać do kupna wirtualnej waluty, więc tej samej drogi możesz użyć do sprzedaży bitcoina. Z tym że w przypadku kantorów transakcja może nie być szczególnie opłacalna. Z reguły dużo lepsze ceny jesteś w stanie uzyskać na giełdzie oraz przy sprzedaży bezpośredniej, czyli umawiając się na forach internetowych.

Niezależnie od wybranej metody, zalecamy daleko idącą ostrożność. Zdarzały się już ataki na giełdy. Nie od dziś wiadomo też, że branża finansowa jest chętnie wykorzystywane przez różnej maści hakerów do phishingu danych osobowych oraz haseł. Zanim więc zarejestrujesz się na wybranej giełdzie lub w kantorze, postaraj się poszukać opinii na jej temat. Wśród sprawdzonych stron z Polski wymienić można Bitcantor.com oraz Bitbay.net.

Rejestracja na takich stronach nie jest trudna, ale wymaga trochę czasu. Z reguły musisz podać swoje podstawowe dane, przesłać skan dowodu osobistego, a także potwierdzić swój adres rachunkiem. Nie wszystkie strony, na których sprzedasz bitcoina wymagają przejścia takiej procedury. Czasem wystarczy założyć konto podając nazwę użytkownika, maila i hasło.

W przypadku kantorów możesz prowadzić sprzedaż bitcoinów od ręki. Po prostu podajesz kwotę i potwierdzasz transakcję. Na giełdzie natomiast należy ustawić limit sprzedaży. To wygodne, gdy chcesz „pozbyć się” bitcoina za określoną stawkę. Jeśli proponowane ceny zakupu pokryją się z Twoją ofertą sprzedaży, transakcja będzie przeprowadzona automatycznie.

Kiedy sprzedać bitcoina?

Równie ważnym pytaniem jest to, kiedy sprzedać bitcoina? Niestety nie można udzielić jednej, pewnej odpowiedzi. Co gorsza, prognozy tęgich finansowych głów na temat BTC bywają zupełnie sprzeczne. Jeśli jednak lubisz ryzyko, możesz postawić na długoterminową inwestycje w bitcoin – sprzedaż za 500 000 USD w 2030 roku to całkiem dobry sposób na zarobek… Czy taki scenariusz faktycznie jest możliwy? Właśnie takie przewidywania głosi Peter Smith, współzałożycielem i CEO Blockchain.info. Z drugiej strony, nie brakuje też czarnych wizji upadku kryptowalut.

Jeśli natomiast wolisz polegać na krótkoterminowych inwestycjach, pomocne mogą okazać się „roboty” grające na giełdzie oraz płatne programy z podpowiedziami wykwalifikowanych inwestorów.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here