Dla małej firmy każda inwestycja może być wyzwaniem. Aby nie ponosić nie potrzebnych kosztów decyzje muszą być przemyślana. Zakup programu magazynowego dla małej firmy nie musi być dużym i kosztownym obciążeniem, jeżeli wiadomo, na jakie elementy zwrócić uwagę przy wyborze takiego programu. Najważniejszymi z nich są:

1. Funkcjonalność

Programy magazynowe dla małych firm zazwyczaj posiadają określone możliwości. Warto, więc sprawdzić, jakie dany program ma funkcje i czy będą one pasowały do rodzaju naszego magazynu. Niektóre programy pasują do każdego rodzaju m.in. lomag.pl.

2. Funkcje dodatkowe i możliwość ich rozbudowy

Na początku możliwe, że nie zakłada się rozbudowy programu. Wraz z rozwojem firmy, coraz większą ilością dokumentów magazynowych może być taka potrzeba. Prowadzenie magazynu będzie wymagało usprawnienia.

3. Dostępność i zakres pomocy

Warto upewnić się czy w przypadku na przykład instalacji nowej wersji programu czy też innych problemów dotyczących oprogramowania będziemy mogli liczyć na pomoc ze strony producenta.

4. Wymagania sprzętowe

Przed zakupem należy sprawdzić czy nasz sprzęt spełnia nasze wymagania programu do magazynu, który planujemy kupić. Kolejne aktualizacje będą też wymagały więcej miejsca na dysku. Trzeba o tym wcześniej pomyśleć i o to zadbać

5. Awaryjność

Program magazynowy ma nam służyć a nie stwarzać problemy. Dlatego warto sprawdzić na stronie producenta ile awarii miał program w przeciągu ostatniego półrocza, jak długi jest okres gwarancji i czy można go przedłużyć.

6. Koszty aktualizacji, wdrożenia i szkoleń

Koszty samego programu to nie wszystko. Trzeba również przewidzieć późniejsze inwestycje w aktualizacje, instalacje i konfiguracje oraz szkolenia.

7. Tani program – co to może oznaczać?

Sprawdzić należy dokładnie wszystkie koszty, jakie możemy ponieść nawet po zakupie w postaci np. wsparcia, pomocy, instalacji. Nie wszystko może być darmowe, a koszt programu nie jest jedynym.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here