Interesuje Cię zcash? Kurs tej wirtualnej waluty możesz łatwo sprawdzić w wielu miejscach, np. na giełdach kryptowalut albo w kantorach oferujących zcash. Na giełdach zcash powinieneś szukać pod oznaczeniem ZEC.

Jeżeli myśląc o zcash dochodzisz do wniosku, że to po prostu jedna z wielu kryptowalut i dużo uboższy kuzyn bitcoina to… w dużej mierze masz rację. Jest jednak również kilka interesujących cech, które wyróżniają tę walutę wśród konkurencyjnych rozwiązań, mnożących się w ogromnym tempie.

Co przemawia za inwestowaniem w zcash?

Jeśli spojrzysz na wyniki zcash, kurs wyraźnie wzrastał choćby na początku 2018 roku. To produkt, który ma już pierwsze sukcesy za sobą i zdążył mocno zaznaczyć swoje miejsce na rynku kryptowalut. Co skłoniło inwestorów do postawienia na tę opcję? Co przemawia za inwestowaniem w zcash?

Jednym z plusów tej kryptowaluty jest udział JPMorgan w jej tworzeniu. Można powiedzieć, że w pewnym sensie zaprzecza to idei kryptowalut, które miały być niezależne od instytucji finansowych. Nie sposób jednak nie zauważyć, że wciąż kryptowaluty oceniane są (zgodnie zresztą ze stanem faktycznym) jako instrument bardzo niestabilny. Renoma banku mogła więc sprawić, że inwestorzy poczuli się nieco pewniej i zdecydowali się wybrać właśnie tę walutę wśród wielu dostępnych altcoinów.

Kurs zcash prawdopodobnie zyskał swoje szczyty również dzięki nowym rozwiązaniom. Na rynek trafiają setki kryptowalut, ale tylko niektóre z nich są w stanie zwrócić uwagę odbiorców. Zcash udało się to, dzięki wprowadzeniu możliwości całkowitego ukrycia danych na temat transakcji. W zcash można wykonać transakcję, której kwoty oraz strony są utajnione przed dostępnej jakichkolwiek osób trzecich. Dla porównania, w przypadku bitcoina można np. sprawdzić wysokość transakcji przypisanych do danego konta (które jest jednak o tyle anonimowe, że nie zawiera żadnych danych osobowych). Zcash idzie na polu anonimowości jeszcze dalej niż bitcoin.

Za tą kryptowalutą przemawia też jej dotychczasowa popularność. Na giełdach kryptowalut rządzą inwestorzy i ich nastroje. To co dobrze się sprzedaje, może sprzedawać się jeszcze lepiej głównie dlatego, że… dobrze się sprzedaje. Optymistyczne wnioski z obserwacji kursu zcash przyciągają kolejne osoby. Tak powstaje spiralny mechanizm, który działa na korzyść walut rosnących i na niekorzyść tych, które tracą na wartości.

Kurs zcash jak kurs bitcoina?

Oczywiście można wskazać też niewątpliwe wady zcash. Kurs tej kryptowaluty nie różni się pod względem poziomu fluktuacji od kursów innych wirtualnych walut. Maksymalna cena sprzedaży w danym dniu może być nawet o 30% wyższa od ceny minimalnej. Od stycznia 2017 roku do stycznia 2018 roku zcash wzrósł z poziomu 48 USD do blisko 730 USD, by już pół roku później kosztować zaledwie 150 USD.

Wniosek może być tylko jeden: inwestowanie w zcash jest tak samo ryzykowne, jak lokowanie środków w innych kryptowalutach. W ciągu kilku miesięcy możliwe jest pomnożenie kapitału nawet o 1500%, ale straty mogą być równie duże.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here