Zacznijmy od szybkiej odpowiedzi na postawione w tytule pytanie: zarabianie na kryptowalutach jest możliwe, ale zdecydowanie nie jest to zadanie łatwe. W jaki sposób można tego dokonać i dlaczego potrzeba wiele szczęścia, aby stać się kryptowalutowym milionerem?

Zarabianie na kryptowalutach – inwestowanie

Najpowszechniejszą metodą zarabiania na kryptowalutach jest inwestowanie. Większość osób, które mają cokolwiek wspólnego z bitcoinem i jego młodszymi kuzynami to drobni inwestorzy – ludzie, którzy zakładają konta na giełdach kryptowalut, a następnie kupują i sprzedają bitcoina, by na tym zarobić.

Niestety giełdy mają jedną wadę. Gdy ktoś wygrywa, ktoś inny musi przegrać. Jeśli Ty zyskujesz, to znaczy, że inny gracz stracił. Każdy kryptowalutowy milioner dorabia się więc kosztem szerokiej rzeszy mniej szczęśliwie inwestujących osób, co oznacza, że wygrywających jest znacznie mniej od przegrywających. Jeżeli nie masz żadnego pomysłu na grę i szczęście Ci nie dopisze, najzwyczajniej w świecie możesz stracić swoją gotówkę.

Drugim dużym problemem z zarabianiem na kryptowalutach poprzez inwestowanie jest niestabilność kursu kryptowalut. Wszystkie dostępne wirtualne waluty są ekstremalnie “rozbujane” w porównaniu z klasycznymi walutami. Co więcej, przewidywanie ich wzrostów i spadków jest praktycznie niemożliwe. Doświadczeni inwestorzy stosują taktyki znane z giełdy papierów wartościowych oraz Forex, ale i te metody nie zawsze się sprawdzają. Rzadko zdarzają się momenty, w których wzrost lub spadek da się przewidzieć. Zazwyczaj przegrana i wygrana zależy głównie od szczęścia inwestora.

Zarabianie na kryptowalutach poprzez kopanie

Skoro inwestowanie obarczone jest tak dużym ryzykiem, to nic dziwnego, że wiele osób szuka alternatywnych metod zarabiania na kryptowalutach. Jeden z takich sposobów jest ściśle związany z samą mechaniką wirtualnych walut. Aby pojawiły się one na rynku, muszą zostać “wykopane”, czyli w pewnym sensie odkryte przez komputer z odpowiednim oprogramowaniem.

Jeśli wykopiesz bitcoina, ripple czy ethereum to tak, jakbyś znalazł parę gramów złota, srebra albo jakiś diament. Kruszec taki ma swoją wartość i można go wymienić na złotówki albo trzymać i czekać na korzystne zmiany kursu.

Zarabianie na kryptowalutach za pomocą kopania jest zwykle łatwe na początku istnienia danej waluty, gdy trudność wykopywania nie jest jeszcze zbyt duża. Im więcej osób wykopuje daną walutę, tym trudniej o jej wydobycie. Właśnie dlatego w przypadku bitcoina, czyli najpopularniejszej kryptowaluty, na wykopywaniu zarabiają dziś głównie kopalnie – firmy dysponujące potężnymi komputerami, skupione wyłącznie na wydobywaniu wirtualnych walut.

Paradoksalnie najpewniejszym sposobem na zarabianie na kryptowalutach okazać mogą się wszelkie pochodne pomysły. Istnieją firmy tworzące nowe waluty krypto na zamówienie, powstają kolejne portale branżowe oraz aplikacje ułatwiające śledzenie kursu etc. Jeśli masz pomysł na kryptowalutowy biznes, to prawdopodobnie bardziej opłaca się poświęć czas i środki właśnie na te działania niż na inwestowanie na giełdach lub kopanie walut.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here