deszczówka

Coraz częściej właściciele domów decydują się na inwestycję w zbiornik na deszczówkę – i praktycznie wszyscy, którzy to zrobić, chwalą sobie podjęcie takiej decyzji. Dlaczego warto i czemu w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem jest zbiornik betonowy? Jeśli się nad tym zastanawiasz, mamy dla ciebie odpowiedzi.

Przede wszystkim: czy warto go instalować?

Zbiorniki na deszczówkę są w obecnych czasach mocno niedocenianym rozwiązaniem, choć praktycznie każdy, kto zdecyduje się na takie rozwiązanie, może je sobie chwalić. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że zebrana woda deszczowa pozwala na zaoszczędzenie wody wodociągowej. Może być wykorzystana do różnych celów gospodarczych, w tym do podlewania ogrodu, mycia samochodu czy nawet prania.

Warto przy tym zauważyć, że szczególnie osoby posiadające ogródki, w których uprawiają kwiaty, owoce lub warzywa, chwalą sobie to rozwiązanie. Po pierwsze dlatego, że rośliny często wymagają sporych nakładów na wodę, a deszczówka pozwala je radykalnie zmniejszyć. Po drugie, sama woda deszczowa jest znacznie lepsza dla roślin niż woda wodociągowa, w której znajdują się chlor czy drobinki żelaza ze starych rurociągów.

Zbiornik betonowy na wodę – czemu lepiej wybrać właśnie taki?

Zbiorniki na wodę deszczową mogą być wykonane z różnych materiałów, ale najbardziej popularne są dwa: beton oraz tworzywa sztuczne. Naszym zdaniem zbiorniki betonowe proponowane przez firmę Szambo Rambo, są znacznie lepszym wyborem.

Wibrowany beton, z którego zostały wykonane zbiorniki, jest jednym z najbardziej odpornych materiałów, jakie można znaleźć na rynku. Odznacza się bardzo wysoką odpornością mechaniczną, która gwarantuje, że beton nie zostanie uszkodzony z powodu choćby warunków środowiskowych. Jest jednym z tych materiałów, które świetnie sprawdzają się w długotrwałym kontakcie z wodą, ale też ziemią, niezależnie od temperatury panującej wokół.

Kolejną zaletą betonu jest to, iż nie ulega łatwo przesiąkaniu. Dzięki temu zyskujemy pewność, iż zebrana woda deszczowa nie będzie wydostawała się ze zbiornika w sposób niekontrolowany, co mogłoby zmniejszyć jej ilość i spowodować niepotrzebne straty.

Zbiornik dopasowany do potrzeb

Wybierając zbiornik na deszczówkę, pragniemy sięgnąć po taki, który idealnie będzie odpowiadał naszym własnym potrzebom. Nie może być zbyt duży ani zbyt mały. Dlatego też warto dobrze przemyśleć jego zakup i sięgnąć po taki rozmiar – a co za tym idzie objętość – który będzie najbardziej odpowiedni.

Zbiorniki na deszczówkę marki Szambo Rambo odpowiadają idealnie takim właśnie potrzebom, ponieważ oferowane są w wielu różnych rozmiarach. Co więcej, usługi firmy obejmują kompleksową obsługę, w tym również montaż zbiornika, co jeszcze bardziej ułatwia jego instalację na własnym terenie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here