Szybkie i tanie przelewy walutowe w euro

0
1925

Niezależnie od tego, czy prowadzimy działalność gospodarczą, chcemy wysłać pieniądze znajomym lub rodzinie za granicę czy też planujemy podróż i musimy wpłacić zaliczkę, coraz częściej korzystamy z opcji przelewu walutowego w euro. Na rynku jest szereg różnych rozwiązań, które pozwalają przeprowadzać tego typu transakcje – wiele z nich jest obarczonych szeregiem opłat i prowizji, a jeszcze inne wykorzystują korzystne mechanizmy płatności elektronicznych, by wymianę przeprowadzić szybko i bezpiecznie. Warto zobaczyć, jakie możliwości mamy niezależnie, czy dokonujemy przelew walutowy w euro jako firma, czy też jako osoba prywatna.

Jak wybrać bank?

Żeby wykonać przelew walutowy w euro, nie potrzebujemy konta walutowego, choć przy częstych płatnościach oraz dobrym dostosowaniu do potrzeb takie rozwiązanie naprawdę się sprawdza. Najczęściej jednak korzystamy z tradycyjnych rachunków ROR. Należy pamiętać, że poza dodatkowymi numerami, które musimy znać, taka opcja wiąże z czasami dość wysokimi opłatami dodatkowymi. Dlatego właśnie trzeba bardzo dokładnie przeanalizować tabele, regulaminy i kursy przewalutowania, jakimi bank się kieruje. Żeby zaoszczędzić na tego typu operacji, najlepiej jest skorzystać z przelewu walutowego w euro SEPA. To doskonała opcja, którą udostępnia większość banków UE, które należą do porozumienia Jednolitego Obszaru Płatności w Euro i tą właśnie drogą realizuje przelew walutowy. Dzięki temu cała transakcja kosztuje zdecydowanie mniej niż tradycyjne zlecenie. I co najważniejsze, nie jest ona obarczona dodatkowymi opłatami i prowizjami, a pieniądze zazwyczaj znajdują się na koncie odbiorcy następnego dnia.

Przelewy europejskie oraz pozabankowe

Większość przelewów walutowych w euro realizowana jest w oparciu o SEPA. Jeśli nie wybieramy tej opcji, warto zwrócić uwagę na szczegółowe zapisy oraz ukryte koszty, które bywają pokrywane przez nadawcę lub odbiorcę lub też obie strony. Dodatkowo warto mieć świadomość tego, że poza prowizjami naszych banków czasem możemy również zapłacić za usługi instytucji pośredniczących. Przy zlecaniu przelew walutowy w euro należy koniecznie pamiętać o wpisaniu prawidłowych danych – szczególne kodu SWIFT numeru IBAN. Poza tym na rynku funkcjonuje cały szereg instytucji pośredniczących w transferach oraz kantorów walutowych, które szybko i bezpiecznie realizują przelewy walutowe w euro. Co istotnie, taka opcja jest niezwykle atrakcyjna, ponieważ nie wymaga od nas wyjścia z domu. Wszystkich formalności dopełniamy drogą elektroniczną, a pieniądze są pobierane z konta osobistego lub karty płatniczej. Warto zaznaczyć, że to również korzystne cenowo propozycje i od początku wiemy, ile zapłacimy za całą transakcję, bez dodatkowych kosztów, przewalutowania, banków pośredniczących czy też prowizji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here