pieniądze na rozwój firmy

Masz swoją działalność lecz nie masz wystarczających środków by ją rozwinąć? To nie problem. Przeczytaj i sprawdź jak pozyskać dotacje na rozwój firmy z Unii Europejskiej w kilku krokach, oraz kto może Ci w tym pomóc. 

Dotacje unijne na rozwój firmy: aktualne programy

Wiele osób decyduje się na złożenie wniosku o dotacje. Wpływ na to ma przede wszystkim chęć prowadzenia własnej firmy, a także podjęcie działań wpływających na jej rozwój. 

Koszty związane z innowacyjnymi projektami rozwijającymi działalność niejednokrotnie przekraczają budżet. Dlatego inwestorzy coraz częściej korzystają z dostępnych i dopasowanych na miarę działalności programów. Wybór odpowiedniego może stanowić wyzwanie. Szukasz wsparcia? Wejdź na https://www.a1europe.pl/

Przed podjęciem decyzji, warto dokładnie poznać aktualną ofertę programów. Oto lista aktualnych programów dotacyjnych oraz wymagań:

 • Program Operacyjny inteligentny rozwój. Działanie 2.2 Otwarte Innowacje- wspieranie transferu technologii. 
  • Termin składania wniosków 08.10.2021 – 15.12.2021. Program dotyczy zarówno mikro, małych, jak i średnich przedsiębiorstw, które pragną rozwinąć firmę pod kątem technologicznym oraz uzyskać finansowanie rozwiązania innowacyjne.
  • dofinansowanie można otrzymać na zakupienie praw bądź licencji do innowacyjnej metody.
 • Program Operacyjny Inteligentny Rozwój. Działanie 2.3 Proinnowacyjne usługi dla przedsiębiorstw. Poddziałanie 2.3.5 Design dla przedsiębiorców.
  • Termin składania wniosków 24.11.2020 –  31.03.2021. Program nie obejmuje przedsiębiorców z Makroregionu Polski Wschodniej (tj. województw: lubelskiego, podlaskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego).
  • Dofinansowanie dotyczy firm, które chcą otrzymać profesjonalne doradztwo w zakresie procesu projektowego, którego celem jest stworzenie nowej koncepcji wzorniczej, za której pomocą wprowadzony zostanie nowy lub wysoce zmodernizowany produkt (komponent obligatoryjny projektu),
  • uzyskania wsparcia potrzebnego do wprowadzenia nowego lub wysoce zmodernizowanego produktu (komponent fakultatywny projektu),
  • realizacji kapitału początkowego potrzebnego do wprowadzenia nowego lub wysoce zmodernizowanego produktu (komponent fakultatywny projektu).
 • Program Operacyjny Inteligentny Rozwój. Działanie 2.3 Proinnowacyjne usługi dla przedsiębiorstw. Poddziałanie 2.3.6 Granty na Eurogranty.
  • Termin składania wniosków 01.04.2021 – 27.01.2022. Program dotyczy zarówno mikro, małych, jak i średnich przedsiębiorstw, na terenie Rzeczypospolitej Polskiej potwierdzonych odpowiednim wpisem do rejestru, które będą ubiegały się o dofinansowanie Eurograntu w ramach jednego z programów Unii Europejskiej. 
  • dofinansowanie dotyczy również projektów przygotowujących projekt planowany do realizacji w ramach jednego z programów Unii Europejskiej, zwiększając tym samym innowacyjność oraz dając możliwość umiędzynarodowienia polskich przedsiębiorców.
 • Działanie 1.2 „ Internacjonalizacja MŚP”
  • Termin składania wniosków 18.10.2021 – 22.12.2021.  Program dotyczy wyłącznie podmiotów spełniających kryteria mikro, małych, jak i średnich przedsiębiorstw, z makroregionu Polski Wschodniej, tj. na obszarze województw: podkarpackie, świętokrzyskie, lubelskie, podlaskie i warmińsko-mazurskie oraz mających co najmniej jeden produkt o potencjale do internacjonalizacji na co najmniej jednym nowym rynku zagranicznym.
  • dofinasowanie obejmuje projekty, które mają za zadanie wesprzeć przedsiębiorcę w zakresie internacjonalizacji, a także skonstruowaniu oferty dotyczącej eksportu oraz poszukiwania partnerów biznesowych celem wdrożenia produktów na wybrany rynek zagraniczny. 

Pisanie wniosku z profesjonalistami to większa szansa na sukces

Proces ubiegania się o dofinansowanie Unii Europejskiej składa się z kilku istotnych elementów. Osobom nie posiadającym odpowiedniej wiedzy na temat etapów postępowania oraz przygotowania stosownych dokumentów, pomoże rzetelna firma zajmująca się pozyskiwaniem dofinansowania krok po kroku https://www.a1europe.pl/.  Skorzystanie z usług specjalistów pozwoli w sposób skrupulatny i rzeczowy dokonać:

 • analizy i weryfikacji planu inwestycyjnego oraz odpowiedniej rekomendacji konkursu,
 • skrupulatnego zaplanowania projektu,
 • opracowania niezbędnych dokumentów aplikacyjnych,
 • dokonać oceny projektu oraz zastosować ewentualne poprawki,
 • rozliczenia projektu UE łącznie z ich monitorowaniem i raportowaniem, 

Firma zajmująca się pozyskiwaniem dotacji, wspiera klienta również w wielu innym usługach kompleksowych. Decydując się na złożenie wniosku stajemy w obliczu kilku ważnych i priorytetowych wyborów. Warto zadbać by ten proces przebiegał prawidłowo najlepiej pod okiem profesjonalistów. Pozwoli to uniknąć wielu błędów. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here