Serwis wag i przyrządów pomiarowych

0
1059

Przyrządy pomiarowe różnego rodzaju, zaczynając od małych wag analitycznych, a kończąc na wagach przemysłowych, mogą z łatwością ulec zepsuciu podczas pracy. Czasem wystarczy krótka chwila nieuwagi, aby urządzenie przestało funkcjonować prawidłowo. Na szczęście wówczas z pomocą może przyjść profesjonalny serwis urządzeń pomiarowych, który nawet najdelikatniejszy sprzęt ponownie doprowadzi do stanu, w którym będzie spełniał stawiane przed nim wymagania.

Zwykła czynność obsługowa, niezbędna w odpowiednich odstępach czasu

Najprostszym sposobem na uniknięcie awarii jest odpowiednia dbałość o sprzęt pomiarowy. Pod pojęciem dbałości można rozumieć zarówno właściwe postępowanie z urządzeniem, takie jak praca w granicach jego możliwości pomiarowych, jak również troskę o jego czystość. W przypadku wag analitycznych niezwykle istotne jest, aby były przechowywane w miejscach o stałej temperaturze i wilgotności, najlepiej pod przykryciem, z dala od wszelkich źródeł ich zanieczyszczeń czy możliwości nagłych zmian otaczającego je środowiska.

Kolejnym krokiem, pozwalającym na utrzymanie urządzenia w jak najlepszym stanie, jest jego okresowe serwisowanie. Jest to podstawowa czynność obsługowa, która może w istotny sposób przyczynić się do wydłużenia żywotności urządzenia. Atrakcyjną propozycję serwisową posiada między innymi Pomorskie Centrum Metrologii, którego ofertę znaleźć można na stronie internetowej pcm.pomorskie.pl.

Wśród oferowanych usług serwisowych, znajduje się pełna obsługa gwarancyjna i pogwarancyjna wag niemal wszystkich producentów, które dostępne są na rynku. W zakres tych czynności wchodzi między innymi diagnostyka i kalkulacja kosztów usunięcia usterki, a następnie szybka naprawa. Po tym zabiegu Pomorskie Centrum Metrologii proponuje ponowną kalibrację urządzenia, jego wzorcowanie i legalizację. Może także zapewnić (wypożyczyć) wzorce masy do przeprowadzenia samodzielnej kalibracji. W trakcie trwania prac serwisowych, firma gwarantuje dostęp do urządzenia zastępczego, dzięki czemu praca nie musi być przerywana.

Na czym może polegać naprawa?

W zależności od rodzaju uszkodzenia, PCM oferuje szereg usług, związanych z naprawami. Wśród nich znajduje się między innymi możliwość wymiany rozbitego wyświetlacza, naprawy elektroniki i układów scalonych, a także uszkodzonych przewodów zasilających (jak również gniazd i zasilaczy). W przypadku urządzeń opierających swoje działanie o mechaniczne, a nie elektroniczne podzespoły, Pomorskie Centrum Metrologii również umożliwia ich wymianę lub naprawę.

Atutem korzystania z usług firmy jest bezpłatny kosztorys i profesjonalna diagnostyka, poprzedzające naprawę. Kolejną zaletą przedsiębiorstwa jest jego mobilność, umożliwiająca dojazd ekipy serwisowej do każdego miejsca w kraju, w celu wykonania niezbędnych czynności serwisowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here