Rynek nieruchomości w Katowicach

Rynek nieruchomości w Katowicach rozwija się wyjątkowo dynamicznie już od kilku lat. Osoby spoza tego regionu kojarzą to miasto ze Spodkiem, także z kopalniami. Ale jako stolica województwa jest to miasto, które inwestuje spore pieniądze w infrastrukturę, chociażby w rozwój rynku nieruchomości i rozwój oraz budowę dróg.

Połowa nieruchomości na sprzedaż Katowice obejmuje ogłoszenia z rynku wtórnego na https://kazo.pl/katowice. Popularne są tu zwłaszcza mieszkania w familokach. Są to ceglane budynki wielorodzinne, w pierwotnym zamyśle budowane dla górników.

Mnóstwo z nich zostało wyremontowanych i są wyjątkowo komfortowe, a znajdują się często w miejscach, do których zaglądają już turyści. Tak jest ze znaną w Katowicach dzielnicą Nikiszowiec. Chętnie odwiedzaną przez turystów ze względu typowo śląską zabudowę. Można tam czasami trafić na świetne mieszkanie w przystępnej cenie w ciekawej i wyjątkowo pięknej lokalizacji.

W centrum Katowic zamieszkać można w kamienicach, których jest tu dość sporo. Mieszkania są duże i przestronne, dość wysokie. Standard wykończenia w niektórych przypadkach mają świetny. Ceny są jednak dość duże i co jakiś czas rosną.

Mieszkania w centrum miasta mają swoich zwolenników. Jest to miejsce dla osób, które w pełni korzystają z miejskiej infrastruktury. Studiują, pracują w mieście, nie przeszkadza im niewątpliwy miejski hałas.

Jednak rodziny z małymi dziećmi wybierając wśród nieruchomości na sprzedaż Katowice, powinny zwrócić uwagę na rynek pierwotny. Tu również wybór jest dość spory i rynek ciągle się rozwija. Zapotrzebowanie na nowe mieszkania nie maleje. Bo większość ludzi decyduje się na kupno mieszkania w Katowicach, stolicy województwa, bo tam mają największe szanse na swój rozwój i znalezienie pracy.

W ciągu ostatnich kilku lat w niedalekiej odległości od centrum miasta powstało kilka osiedli. W otoczeniu zieleni, z miejscami do rekreacji, z dobrą komunikacją do centrum. Osiedla te składają się z kilku wielopiętrowych budynków z balkonami. Powierzchnia mieszkań jest różna. Są to wyjątkowo komfortowe lokale, o wysokim standardzie.

Ceny nieruchomości na sprzedaż Katowice były zawsze stosunkowo przystępne, choć i tu także widać tendencje wzrostowe. Decydując się na kupno mieszkania w Katowicach warto przeanalizować ceny mieszkań z rynku pierwotnego i wtórnego. Bo jeżeli nie chcemy zamieszkać w ścisłym centrum i szukamy miejsca bardziej malowniczego i spokojnego to warto skupić się na rynku pierwotnym. Jeżeli priorytetem jest wielkość mieszkania, centrum miasta i czas na remont to rynek wtórny będzie idealny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here