Rozpoczynanie przygody z kryptowalutami

Obecna sytuacja na rynkach finansowych skłania coraz więcej osób do poszukiwania alternatywnych źródeł zarobkowania oraz dywersyfikacji portfela inwestycyjnego. Nieodłącznym zainteresowaniem cieszą się kryptowaluty – choć w niektórych krajach uznawane za nielegalne, w Polsce zyskujące zwolenników. Jak rozpocząć przygodę z tego rodzajem instrumentu finansowego?

Jedną z pierwszych decyzji, jakie należy podjąć, jest wybór odpowiedniej i bezpiecznej giełdy kryptowalut. Na rynku nie brakuje podmiotów, które nie są wiarygodne, a współpraca z nimi niejednokrotnie kończy się utratą kapitału. Z tego powodu należy trzymać się, szczególnie na początku przygody, giełd sprawdzonych i obecnych w branży od lat. Przykładem platformy, która na scenie kryptowalut wzbudza pozytywne emocje i jest wypłacalna, jest BitBay. Zrzesza wielu inwestorów, a dzienna liczba transakcji osiąga imponujące wskaźniki. Oczywiście giełda ta nie jest monopolistą. Istnieją też podmioty, które nie wymagają czasochłonnego procesu tworzenia konta użytkownika oraz weryfikacji swojej tożsamości. Jeżeli naszym wyborem okaże się giełda bez weryfikacji, warto zwrócić uwagę na wschodzącą gwiazdę na scenie kryptowalut – Binance. To bardzo bezpieczna platforma, która w założeniu oferuje szybkie transakcje w trybie incognito. Kliknij aby poznać więcej zaufanych platform do handlu.

Kiedy podejmiemy decyzję, na którym portalu będziemy kupować i sprzedawać aktywa, przed nami krok drugi. Przypominamy, że należy go wykonać zanim jeszcze zainwestujemy choćby jedną złotówkę. Chodzi konkretnie o wybór miejsca do przechowywania zakupionych bitcoinów lub innej tego typu waluty. Portfele do kryptowalut można podzielić zasadniczo na dwa rodzaje – papierowe i elektroniczne. Pierwsze dają nam absolutną gwarancję, że zakupione środki są bezpieczne tak długo, dopóki nie ujawnimy indywidualnego i personalizowanego klucza, składającego się z kilkudziesięciu znaków. Innym rozwiązaniem jest zewnętrzny dysk, na przykład Trezor, na którym przechowujemy zakupioną kryptowalutę. Flagowe modele producenta, Trezor T lub One, zapewniają bardzo bezpieczne szyfrowanie. Konkurentem są klucze takie jak Ledger Nano X lub Ledger Nano S. Ich atutem jest niższa cena, przy zachowaniu wysokiej jakości. Wszystkie te modele pracują w trybie offline.

Wybór miejsca do zakupu oraz sposobu przechowywania kryptowalut jest bardzo ważny i kluczowy dla powodzenia inwestycji. Warto więc poświęcić mu czas.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here