Wzorowany na BTC litecoin ma sporo do zaoferowania i w pewnych kwestiach zyskuje przewagę nad liderem kryptowalut. Sieć przewiduje aż 84 mln jednostek LTC, czyli 4-krotnie więcej niż zakłada algorytm bitcoina. Wygenerowanie jednego bloku zajmuje zaledwie 2,5 minuty, podczas gdy górnicy bitcoina potrzebują na to 4 razy więcej czasu. W rezultacie również autoryzacja transakcji trwa krócej, co pozwala realizować błyskawiczne płatności z dowolnego miejsca na świecie. Wszystko więc wskazuje na to, że opłaca się korzystać z monet litecoin – portfel obsługujący tę walutę przyda się każdemu, kto szuka lżejszej wersji bitcoina do codziennych transakcji. Ale jaki portfel wybrać?

Przeglądarkowe portfele litecoin

Portfele kryptowalut udostępniane przez serwisy internetowe to niewątpliwie duża wygoda. Możesz korzystać ze swoich pieniędzy zawsze wtedy, gdy jesteś w posiadaniu urządzenia obsługującego Internet. Wystarczy zatem mieć przy sobie smartfon, by wykonać płatność czy kupić walutę. W praktyce przeglądarkowy portfel litecoin niewiele różni się od konta bankowego , przy czym należy wziąć pod uwagę duże ryzyko takiego rozwiązania. Ze względu na możliwość ataku hakerów lub zdefraudowania pieniędzy przez nieuczciwego właściciela witryny, portfele online powinny służyć wyłącznie do drobnych transakcji i krótkotrwałego przechowywania.

Programy do obsługi litecoin – portfel na komputer i smartfon

Portfel litecoin w formie oprogramowania na komputer lub aplikacji na smartfon to bezpieczniejsza opcja. Fakt, nadal możesz paść ofiarą hakerów, jednak tym razem nie musisz polegać na uczciwości osób trzecich. Portfel instalujesz tak samo jak grę, z tą różnicą, że otrzymasz unikalne 12-wyrazowe hasło, które umożliwia odtworzenie portfela w razie utraty lub awarii laptopa. Mankamentem oprogramowania jest brak mobilności – możesz korzystać z portfela wyłącznie na własnym komputerze. Oczywiście możesz wrzucić program na pendrive i później zainstalować go na komputerze w pracy, jednak to dość uciążliwe rozwiązanie.

Jeśli zatem chcesz mieć nieograniczony dostęp do swoich monet litecoin, portfel w postaci aplikacji na telefon będzie najlepszym wyjściem. Za pomocą takiego portfela możesz zapłacić nie tylko za zakupy online, ale również w stacjonarnym sklepie, restauracji czy w innym miejscu honorującym kryptowalutę.

Sprzętowe portfele litecoin

Urządzenie wyglądające jak pendrive to idealne rozwiązanie dla osób, które nie ufają witrynom internetowym i obawiają się hakerów. Aby wykonać transakcję lub sprawdzić stan środków na koncie, wystarczy włożyć portfel do wejścia USB w komputerze, a następnie otworzyć aplikację sparowaną z urządzeniem. Sprzętowe portfele litecoin nie mają wiele wspólnego z mobilnością, jednak zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa. Współpracująca aplikacja nie przechowuje żadnych wrażliwych danych, które mogłyby zostać przechwycone przez hakerów. Ponadto portfel działa dopiero po wpisaniu hasła PIN, co znacznie zmniejsza ryzyko ogołocenia konta w razie kradzieży sprzętu.

 

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here