Pożyczki przez Internet – jak wybrać najlepszą ofertę

0
3478

Szybka pożyczka przez Internet jest czasami najlepszym sposobem na podreperowanie domowego budżetu lub uregulowanie nieplanowanych wydatków. To bardzo często sposób na sfinansowanie większych wydatków, takich jak zakup sprzętu AGD czy elektronicznego albo zapłacenie za kurs poprawiający kompetencje zawodowe. Dowiedz się, jak wybrać najlepszą ofertę pożyczek przez Internet.

Porównaj oprocentowanie

Najważniejszym elementem jest porównanie oprocentowania pożyczek. To pierwszy punkt, który pomoże ci sprawdzić, która oferta jest lepsza. I nie chodzi tutaj o oprocentowanie nominalne, czyli to, które najczęściej jest podawane w reklamach. Najważniejszym elementem jest roczne oprocentowanie rzeczywiste (RRSO). Każdy pożyczkodawca ma obowiązek podawania tego rodzaju informacji. Ich porównanie dopiero da prawdziwy obraz ile będzie wynosiła cała pożyczka i ile będziesz musiał dopłacić ponad kwotę, którą zaciągnąłeś.

Pożyczki przez Internet – suma całkowita do spłaty

Całkowita suma do spłaty to kolejny czynnik, który warto sprawdzić wybierając oferty pożyczek przez Internet. To kwota, którą przyjdzie Ci zwrócić, kiedy będziesz spłacał pożyczkę. Warto to sprawdzić – RRSO powinno być taką samą informacją, ale zdarza się, że w kwocie pożyczki znajduje się także na przykład opłata przygotowawcza za przygotowanie oferty pożyczkowej i tym podobne elementy. Dlatego suma całkowita może być wyższa, niż wskazuje na to RRSO. Wybierając pożyczkę należy wziąć pod uwagę oba czynniki, aby zminimalizować koszty, które pociągnie za sobą kredyt.

Pożyczki przez Internet z BIK czy bez BIK?

Niektórzy oferują szybkie pożyczki przez Internet bez BIK lub właśnie z BIK. Co to znaczy? Skrótowiec oznacza Biuro Informacji Kredytowej, w której pożyczkodawcy mogą sprawdzić twoją historię kredytową, by ocenić, czy jesteś wiarygodnym kredytobiorcą. Pożyczki bez BIK to usługa, w której pożyczkę może otrzymać każdy, niezależnie od tego, jaką ma historię kredytową i czy ma ciągle aktywne, spłacane zobowiązania finansowe.

Źródło: https://www.lento.pl/pozyczki-przez-internet.html

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here