oglądanie mieszkania przed zakupem
Fot. Pexels.com

Zakup nieruchomości to bardzo kosztowna inwestycja. Dlatego oglądanie mieszkania przed zakupem jest istotnym elementem przy wyborze lokum. Kiedy czeka nas wybór pierwszego w naszym życiu mieszkania może się okazać, że nie wiemy na jakie elementy zwrócić uwagę, tak aby później nie żałować decyzji.

Przeczytaj też: https://www.dolcan.pl/mieszkania-na-sprzedaz-ogladanie-mieszkania-przed-zakupem/

Lokalizacja budynku

Zanim przejdziemy do oglądania mieszkania przed zakupem warto rozejrzeć się po okolicy. Możemy zrobić to przyjeżdżając pół godziny przed zaplanowanym oglądaniem lub po nim. Sprawdzając okolicę warto wziąć pod uwagę odległość od najbliższego sklepu.

Ważne są również pomyśleć o tym czy dzielnica jest spokojna, czy nie słyszymy w pobliżu awantur oraz głośnej muzyki. Podczas spaceru na pewno uda wychwycić się inne elementy, które według indywidualnego gustu będą ciekawym rozwiązaniem bądź będą przeszkadzać.

W przypadku rodziców bądź osób, które planują w najbliższym czasie dzieci warto sprawdzić jak daleko jest najbliższa szkoła podstawowa oraz przedszkole. A także czy w pobliżu znajduje się jakiś plac zabaw oraz boisko do gry.

Jak sprawdzić stan techniczny kiedy oglądamy mieszkanie przed zakupem?

Sprawdzenie stanu technicznego jest niezwykle istotne ponieważ to od tego będzie zależeć jakie dodatkowe nakłady finansowe będziemy musieli ponieść w związku z mieszkaniem. Należy spojrzeć na każdy element. Najważniejsze jest wykończenie ścian, stan kafelków w kuchni jak i łazience, jakość okien.

Warto zwrócić uwagę także na to co niewidoczne czyli instalacje. Instalacja gazowa, wodna czy elektryczna mogą być stare lub nowe. Te, które są nie wymieniane od lat mogą w przyszłości stanowić kosztowny problem.

Koszty utrzymania mieszkania

Ostatnim z najważniejszych elementów o jakich zapominają osoby, które oglądają mieszkanie przed zakupem są koszty utrzymania nieruchomości. Jest to przede wszystkim koszt ogrzewania, energii elektrycznej, wody oraz czynszu. Warto poprosić obecnego właściciela o przedstawienie rachunków z ostatnich kilku miesięcy.

Istotnym elementem w oglądaniu mieszkania przed zakupem jest sprawdzenie każdego szczegółu. Nawet tego najdrobniejszego ponieważ w takiej nieruchomości możemy później mieszkać przez kilkanaście czy kilkadziesiąt lat. Warto wybierać z głową.

Zobacz też: http://acutemind.pl/dom-do-kupienia-jak-wybrac-wlasciwy/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here