Kancelarie frankowe na wojnie z bankami

Kredyty we frankach w pewnym momencie wydawały się najbardziej kuszącym rozwiązaniem, jakie oferował rynek. Dlatego też klienci masowo decydowali się na taką opcję, zachęcani przez pracowników bankowych oraz zapisy znajdujące się w umowach. Na ten czas było to innowacyjną formą zaciągnięcia kredytu, o której każdy niewiele wiedział. Po latach natomiast okazało się, że “frankowicze” ponieśli ogromne straty związane z zadłużeniem w obcej walucie. Docelowa rata zwiększała się nawet kilkukrotnie co sprawiło, że wiele osób było zmuszonych sprzedać swoje nieruchomości, aby wyratować się z kłopotów finansowych. Na tamten moment w świetle prawa banki nie były niczemu winne, a kredyt był obarczony ryzykiem finansowym, z którego każdy klient musiał zdawać sobie sprawę. Obecnie jednak pewne wyroki dają nadzieję na to, że sytuacja ta ulegnie zmianie, a nieuczciwe kredyty zostaną unieważnione bądź też przeliczone na złotówki.

Jak kancelarie pomagają frankowiczom?

Wiele kancelarii w związków ze skalą problemu, zaczęło zajmować się tylko i wyłącznie sprawami frankowiczów. Ich przedstawiciele wybierają ścieżkę, którą może być odfrankowienie kredytu lub unieważnienie umowy kredytowej. Zazwyczaj sprawy są pojedyncze, rzadko klienci decydowali się na pozwy zbiorowe. Dotychczasowo orzeczonych zostało już mnóstwo wyroków na rzecz frankowiczów. Wiele zapisów w umowach bankowych było nieetycznych, na co uwagę zwróciły sądy. Kancelarie zazwyczaj wytaczają wiele argumentów w sprawach. Wystarczy natomiast tylko jeden podający umowę w wątpliwość, aby sąd mógł podważyć kredyt i zasądzić pozytywnie w jego sprawie.

Banki wytaczają największe działa i korzystają z fachowej pomocy prawników w tym zakresie. Coraz bardziej jednak szala przechyla się na korzyść frankowiczów, a giganty bankowe raz za razem ponoszą klęskę w sądzie. Kancelarie frankowe specjalizują się konkretnie w takich sprawach, znają ich specyfikę, wiedzą czego spodziewać się w sądzie. Tym samym korzystanie z ich usług jest najbardziej korzystne, ponieważ można uzyskać tam fachową pomoc. Doświadczenie, zawsze pomaga w wyciągnięciu najlepszych argumentów na sali sądowej.

Więcej informacji o możliwościach otrzymania wsparcia znajdziesz w artykule: http://mojabrodnica.pl/odfrankowienie-kredytu-co-to-znaczy/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here