Karta kredytowa od ręki

Hotel, linie lotnicze, wypożyczalnia samochodów – to miejsca, w jakich przeważnie okazuje się, iż standardowa debetowa karta do rachunku nie starczy. Karta kredytowa może spełniać również funkcję pieniężnej rezerwy lub pomóc w opłaceniu wyjazdu. O zaletach karty płatniczej podczas wakacyjnych wyjazdów nie należy już nikogo przekonywać. Choćby jeżeli traktujemy ją tylko jako rezerwę, to prosty dostęp do kapitałów zapewnia uczucie zabezpieczenia oraz pozwoli sprawnie reagować na zdarzające się okazje. Natomiast, czy można otrzymać kartę kredytową od ręki?

Karta kredytowa od ręki – jak funkcjonuje?

Karta kredytowa jest narzędziem finansowym pozwalającym realizowanie płatności bezgotówkowych. Transakcje realizowane przy pomocy karty kredytowej równoważne są z zaciągnięciem zobowiązania w banku, jaki zaoferował nam to wyjście. Prawie pewnym jest, iż każdy dług jest oprocentowany, natomiast posiadacze karty kredytowej skorzystać mogą z tzw. okresu bezodsetkowego. Zaciągnięcie kredytu może być bezpłatne pod warunkiem spłacenia kredytu w ustalonym czasie. Wszystkich transakcji dokonywać możemy w ramach zakresu określonego poprzez bank podczas analizy własnej zdolności kredytowej.

Karta kredytowa od ręki – kto może otrzymać?

Niezależnie od tego, w jakim banku wnioskujemy o wydanie karty kredytowej, warunkiem wydania karty jest uzyskanie dobrej opinii kredytowej. Bank pragnie przeważnie wiedzieć ile zarabiamy, od jak dawna jesteśmy zatrudnieni oraz jaką mamy historię w BIK. Czemu? Ponieważ nim odda nam do dyspozycji własne kapitały, pragnie zobaczyć, czy jesteśmy w stanie spłacić zaciągnięty dług. Ustala zatem zakresy, komu może zostać przyznana karta kredytowa od ręki.

Przy ubieganiu się o kartę kredytową, obok stałego źródła dochodów, bardzo istotny jest również posiadany staż pracy i typ zatrudnienia. Banki dobrze patrzą na klientów zatrudnionych w ramach umowy o pracę na czas nieokreślony. W wypadku tej formy zatrudnienia niejednokrotnie starczy tylko kwartalny staż pracy oraz niewątpliwie czysta historia kredytowa, by bank dał nam kartę kredytową.

Karta kredytowa od ręki to nie zawsze odpowiednie wyjście. Daj sobie czas na zestawienie szczegółów. Na co powinieneś zwracać uwagę, porównując karty kredytowe? Głównym badanym parametrem jest oprocentowanie. Znając je, możesz określić rzeczywisty koszt kredytu, w sytuacji jeśli spóźniasz się z zapłatą zobowiązania. Zgodnie z prawem oprocentowanie może wynieść maks. 9%, lecz na rynku odnajdziesz również artykuły z mniejszą, natomiast zatem lepszą stawką.

Artykuł powstał we współpracy z https://cardina.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here