Indywidualne ubezpieczenia zdrowotne za granicą

0
840

Ubezpieczenie zdrowotne podczas wyjazdu za granicę jest niezwykle istotne. Dotyczy to zwłaszcza osób, które wyjeżdżają na długi okres czasu – na przykład do pracy. Do grupy tej zalicza się wiele Polek i Polaków w różnym wieku, wyjeżdżających regularnie do pracy w Zachodniej Europie – Niemczech, Austrii, Wielkiej Brytanii, Norwegii i innych krajów. Jeśli przygotowujesz się do wyjazdu i zastanawiasz się jaki rodzaj ubezpieczenia zdrowotnego wybrać – poniżej udzielamy kilku pomocnych porad.

Indywidualne ubezpieczenia zdrowotne – jak je wybrać?

Polisy i ubezpieczenia zdrowotne w przypadku wyjazdów za granicę obejmuję zazwyczaj trzy elementy. Są to: koszty leczenia, odpowiedzialność cywilna oraz następstwa nieszczęśliwych wypadków.

Koszty leczenia obejmują zakres możliwej do udzielenia pomocy medycznej za granicą. Są najważniejszym elementem podczas wyboru polisy. Dlatego zastanawiając się nad ich wysokością, warto rozważyć takie czynniki jak: koszty wizyt lekarskich, pobytu w szpital, udzielonych zabiegów, akcji ratowniczych lądowych, górskich i wodnych, koszty transportu do Polski lub do szpitala.

Podczas wyjazdów do takich państw jak Niemcy czy Francja, suma ubezpieczenia wynosi zazwyczaj ok. 60 tys. euro lub niekiedy więcej.

Odpowiedzialność cywilna obejmuje ryzyko spowodowania różnego typu niezamierzonych lub nieumyślnych szkód. Mowa między innymi o zniszczeniu wypożyczonych pojazdów, sprzętu sportowego lub innych niepożądanych zdarzeniach. Zakres odpowiedzialności cywilnej oznacza jak duża będzie finansowa ochrona ze strony naszego ubezpieczyciela. Jej wysokość może być bardzo różna – od kilku tysięcy złotych do nawet kilku milionów.

Następstwa nieszczęśliwych wypadków dotyczą głównie wypadków i niespodziewanych problemów ze zdrowiem, które mogą wydarzyć się podczas pobytu za granicą. Niestety, ale sytuacje takie zdarzają się w najmniej spodziewanych momentach. W przypadku ich wystąpienia, firma ubezpieczeniowa wypłaca należny procent odszkodowania. Jego największa wartość – 100 % – jest wypłacana w przypadku śmierci.

Indywidualne ubezpieczenie zdrowotne – Niemcy

Wykupienie polisy ubezpieczeniowej na czas wyjazdu do pracy na terenie Niemiec jest bardzo proste. W tym celu wystarczy dysponować kilkoma dokumentami – dowodem osobistym, zaświadczeniem o meldunku, umową o pracę lub potwierdzeniem prowadzenia działalności gospodarczej oraz numerem niemieckiego konta bankowego.

Indywidualne ubezpieczenia zdrowotne na czas pobytu w Niemczech obejmują najczęściej wykorzystywane usługi – takie jak wizyty u lekarzy pierwszego kontaktu, udział w zajęciach rehabilitacyjnych, fizjoterapeutycznych. Często, obejmuje również refundację leków przyjmowanych w czasie pobytu.

Dużą zaletą indywidualnych ubezpieczeń niemieckich jest dodatkowe dofinansowanie w przypadku chorób przedłużających się. Wówczas, pracodawca wypłaca pełne wynagrodzenie przez okres pierwszych 6 tygodni. Następnie obowiązek ten przejmuje kasa chorych, wypłacając 70% wartości dotychczasowej wypłaty. Dlatego w trakcie nawiązywania umowy warto upewnić się, że tzw. Krankengeld jest w niej zagwarantowany.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here