palety plastikowe

Palety plastikowe posiadają szereg zalet, dzięki którym coraz chętniej wybierane są zamiast modeli drewnianych. Są lekkie, trwałe i bezpieczne, a jeśli zdecydujesz się na palety plastikowe, które w 100% podlegają recyklingowi, będą dodatkowo ekologicznym rozwiązaniem. A jakie jeszcze zalety posiadają? Gdzie i kiedy lepiej sprawdzą się palety plastikowe?

Dlaczego warto wybrać palety plastikowe?

Żeby wiedzieć, gdzie i kiedy sprawdzą się palety plastikowe, trzeba najpierw poznać ich właściwości. Palety plastikowe opisuje też bekuplast.com/pl, wyróżnia kilka rodzajów tych produktów ze względu na ich zastosowanie. Palety eksportowe wykonane z tworzywa sztucznego są przede wszystkim lekkie i wytrzymałe, dzięki czemu można je stosować również do dużych obciążeń zarówno statycznych, jak i dynamicznych. A dlaczego jeszcze warto je wybrać?

Nie jest tajemnicą, że plastik dużo łatwiej jest utrzymać w czystości niż drewno. Dlatego też palety z tworzyw sztucznych okażą się korzystniejszym rozwiązaniem, jeśli istotna jest dla nas higiena (np. w przemyśle spożywczym), są wolne od pleśni i grzybów. Ich ważną cechą jest także odporność na uszkodzenia, są solidniejsze, więc prawidłowo użytkowane nie połamią się podczas transportu. Wiele osób rezygnuje z plastikowych produktów, tłumacząc to faktem, że nie są ona przyjazne dla środowiska. Jednak warto wiedzieć, że palety plastikowe dobrych producentów w 100% podlegają recyklingowi, ponadto mogą być wykorzystywane wielokrotnie.

Palety plastikowe – gdzie, kiedy się sprawdzą?

Zatem kiedy warto pomyśleć o zakupie palet plastikowych? Gdzie sprawdzą się w szczególności? Palety z tworzyw sztucznych polecane są przede wszystkim dużym firmom, w logistyce międzynarodowej. W przeciwieństwie do modeli drewnianych, nie trzeba ich poddawać wstępnej obróbce chemicznej. To nie tylko oszczędność czasu, ale i kosztów. Palety plastikowe są lekkie i wytrzymałe, ułatwią więc transport ciężkich towarów. Jak już wspomnieliśmy palety plastikowe są łatwe do utrzymania w czystości, dlatego polecamy je branżom, w których wymagany jest wysoki standard higieny. Do przemysłu spożywczego należy wybierać palety plastikowe, które zostały przeznaczone do kontaktu z żywnością i są zgodne z przepisami. Warto również pamiętać, że palety plastikowe prawie zawsze są kompatybilne do pracy z systemami przenośników automatycznych, a także z wózkami widłowymi, wykorzystywanymi w magazynach.

Wady palet plastikowych – co trzeba wiedzieć?

A czy palety wykonane z tworzyw sztucznych posiadają jakieś wady? Kiedy lepiej wybrać modele drewniane? Trzeba mieć na uwadze, że palety plastikowe mogą być śliskie po kontakcie z wodą, dlatego należy zachować szczególną ostrożność przy ich transporcie wózkami widłowymi i przenośnikami w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Do ich często wymienianych wad należy również koszt, wyższy niż w przypadku większości palet drewnianych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here